دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

۹۵ درصد مکمل هاي بازار قاچاق هستند

 آرزو
 ۱۳ آذر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • 95 درصد مکمل هاي بازار قاچاق هستند

  خبرگزاري آريا – سخنگوي وزارت بهداشت گفت: مکمل‌ها هيچگونه ارز دولتي نمي‌گيرند و عمده مکمل‌هاي موجود قاچاق هستند.
  به گزارش خبرنگار جام جم آنلاين به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، ايرج حريرچي در نشست خبري درپاسخ به سوالي درباره فروش مکمل‌ها در داروخانه‌ها افزود: بازارمکمل‌ها يکي از بازار‌هاي واضح براي تقاضاي القايي در حوزه سلامت است.
  وي گفت: يکي از بازار‌هايي که قاچاق در آن زياد است بازار مکمل هاست بيش از ۹۵ درصد مکمل‌هايي که دربازار وجود دارد مورد نياز مردم نيست و براساس فرهنگ نادرست هم مردم، هم پزشکان و هم داروخانه‌ها و برخي فروشگاه‌ها و کانال‌هاي مجازي، مکمل‌ها را توصيه مي‌کنند.
  حريرچي با اشاره به اينکه، چون در بازار مکمل‌ها سود قابل توجهي دارد، مکمل‌هاي خارجي از طريق قاچاق و بازار‌هاي غير قانوني وارد مي‌شوند، افزود: تعداد محدودي در داخل مجوز توليد دارند هم اکنون نيز هيچ ارز دولتي براي واردات مکمل‌ها تعلق نمي‌گيرد و عمده مکمل‌ها قاچاق هستند.
  سخنگوي وزارت بهداشت گفت: بيش از يک ميليارد دلار واردات قانوني داشتند، اما الان کف قانوني آن پانصد ميليون دلار است که از مبادي رسمي وارد مي‌شود نه اينکه ارز به آن تعلق مي‌گيرد.
  حريرچي در پاسخ به سوال ديگري درباره تبليغ مواد ارگانيک نيز افزود: محصولات ارگانيک نيز از مواردي است که نبايدزياده روي داشته باشند بايد برخورد علمي با ان صورت بگيرد.
  وي گفت: محصولات ارگانيک در صورتي که اصول فني وعلمي داشته و بسته بندي داشته باشند و داراي شماره و مهر تاييد وزارت بهداشت باشند، ارگانيک است، اما محصولات باز که مهر لازم ازطرف مرکز بهداشت ندارند، نمي‌توان گفت حتما ارگانيک هستند.
  سخنگوي وزارت بهداشت افزود: مردم بايد از سايت‌هاي معتبر دانشگاهي و مراکز علمي کشور اطلاعات خود درباره محصولات ارگانيک را کسب کنند.
  حريرچي درباره رُندينگ در داروخانه‌ها نيز گفت: در داروخانه‌ها بايد از کارت بانکي هزينه‌ها پرداخت شود، اما در موارد رد و بدل شدن اسکناس بايد تعديل‌هايي باشد که بايد با اطلاع خريدار باشد اگر پول خرد باشد مسئله‌اي نيست، اما در موارد مبلغ بالا خلاف است.

برچسب ها

ارسال دیدگاه