دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

۹ اعتراف حال خوب کن!

 آرزو
 ۱۳ آبان ۱۳۹۷
 4 views
 بدون دیدگاه

 • 9 اعتراف حال خوب کن!

  خبرگزاري آريا –
  فرد خوشحال
  در زندگي همه ما عوامل زيادي وجود دارند که باعث بروز تنش و رنج در درون مان مي شوند‎
  در زندگي همه ما عوامل زيادي وجود دارند که باعث بروز تنش، درد و رنج در درون مان مي شوند و ما به جاي آن که خودمان را از شر اين عوامل خلاص کنيم، مصرانه در درون مان حفظ شان مي کنيم و گاهي آن ها را بخشي از قسمت و تقدير خودمان مي دانيم.
  شايد زمان آن باشد که برخي از موضوعاتي را که کمکي به ما نمي کنند اما ما در طول سال هاي عمرمان دروني شان کرده ايم، رها کنيم و آن وقت حس خوبي را که از اين تغييرات در ما ايجاد مي شود، تجربه کنيم.
  بياييد به درست بودن ۹ موردي که در ادامه مطرح مي شود، اعتراف کنيم تا حال مان بهتر شود.
  ۱- هميشه حق با من نيست
  به طور طبيعي همه ما دوست داريم هميشه حق با ما باشد. اين طرز فکر باعث مي شود اين حقيقت را که ما هم ممکن است اشتباه کنيم، قبول نداشته باشيم.
  ما از نظر خودمان هميشه درست مي گوييم و چنين ديدگاهي بسياري از مواقع به قيمت به هم خوردن روابط مان با ديگران يا ايجاد استرس و ناراحتي براي خودمان يا آن ها تمام مي شود، شرايطي که به هيچ وجه ارزشش را ندارد.
  هر زمان که وارد يک بحث شديد از خودتان بپرسيد آيا من واقعا انسان مغرور و خودخواهي نيستم؟ آيا ترجيح مي دهم درست بگويم يا انسان خوبي باشم؟
  ۲- هميشه همه چيز در کنترل من نيست
  سعي کنيد اين تمايل که همه آن چه را در اطراف تان مي گذرد -کساني که در اطراف تان هستند، موقعيت ها و شرايطي که پيش مي آيد و اتفاقاتي که مي افتد- در کنترل داشته باشيد، کنار بگذاريد.
  شايد شما هيچ وقت نتوانيد يک شرايط اقتصادي خاص را پيش بيني کنيد يا رفتارهاي فردي که در خيابان با شما برخوردي خواهد داشت. اين ميزان از تلاش براي در کنترل داشتن همه چيز در زماني که اتفاقي پيش بيني نشده مي افتد، مشکلاتي را براي شما ايجاد مي کند.
  ۳-هميشه لازم نيست که شاکي باشم
  اين که هميشه از افراد، شرايط و موقعيت ها شاکي باشيد شما را ناراحت و افسرده مي کند اما به خاطر داشته باشيد که فرد يا موقعيتي شما را ناراحت نمي کند مگر اين که خودتان اين اجازه را به آن بدهيد.
  در واقع اين موقعيت ها نيستند که در ما احساس ناراحتي ايجاد مي کنند بلکه نوع نگاهي که ما براي ديدن آن ها انتخاب مي کنيم اين احساس را در ما به وجود مي آورد. هرگز قدرت تفکر مثبت را ناديده نگيريد.
  ۴- هميشه ديگران مقصر شکست هاي من نيستند
  سعي کنيد اين تمايل که ديگران را به خاطر داشته ها و نداشته هايتان مورد ملامت و سرزنش قرار دهيد، رها کنيد. فکر کردن در اين زمينه انرژي زيادي از شما مي گيرد.
  مي توانيد اين انرژي را در به دوش گرفتن بار مسئوليت زندگي تان صرف کنيد. در ضمن با اين کار، اگر سرزنش هاي تان فقط جنبه منفي داشته باشد و فقط نقش ديگران را در شکست هاي تان ببينيد، هيچ وقت زمان به بررسي خودتان نخواهد رسيد.
  نشان خوشحالي
  تغييرات به ما کمک مي کنند تا شرايط زندگي خودمان و اطرافيان مان را بهبود ببخشيم‎
  ۵- نبايد هميشه چهره نقادانه به خودم بگيرم
  سعي نکنيد هميشه از کساني که با شما تفاوت دارند انتقاد کنيد. همه ما با يکديگر تفاوت داريم اما در اين زمينه ها مشترک هستيم: مي خواهيم شاد باشيم، از سوي ديگران درک شويم، دوست داشته شويم و دوستدار ديگران باشيم. پس ابزارهايي را که ديگران براي رسيدن به اين هدف انتخاب مي کنند قضاوت نکنيم.
  ۶- نبايد از زندگي بترسم
  ترس چيزي نيست جز يک احساس و هيجان که آن را در ذهن خود مي پرورانيم. به عبارت ديگر ترس وجود واقعي ندارد بلکه ما آن را خلق مي کنيم. ترس فقط در ذهن ما وجود دارد.
  اگر نوع احساس دروني مان را اصلاح کنيم، اتفاقاتي که در بيرون مي افتند روند طبيعي خودشان را طي خواهند کرد. مارک تواين نويسنده انگليسي سخن جالبي در اين زمينه دارد، او مي گويد: «من در زندگي سختي هاي زيادي را تحمل کرده ام در حالي که تعداد کمي از اين سختي ها واقعاً رخ داده اند.»
  چيزي که تواين مي خواهد بگويد اين است که بسياري از سختي هاي زندگي اش فقط در ذهن او وجود داشته اند.
  ۷-نبايد هميشه عذر و بهانه بياورم
  همه عذر و بهانه هايي را که معمولا مي تراشيد در جعبه اي قرار دهيد و آن را دور بيندازيد چون نيازي به آن ها نداريد. بارها اتفاق افتاده است که ما خودمان را با عذر و بهانه هايمان محدود کرده ايم.
  به جاي اين که رشد کنيم و سطح خودمان و زندگي مان را ارتقا بدهيم، در دروغ هايي که به خودمان مي گوييم گير افتاده ايم؛ مدام عذر و بهانه مي تراشيم درحالي که ۹۹٫۹ درصد اين عذر و بهانه ها واقعي نيستند و نبايد مانع موفقيت هاي بيشتر ما شوند.
  ۸- نبايد بر اساس نظر ديگران زندگي کنم
  بسياري از افراد در شرايطي زندگي مي کنند که زندگي شان متعلق به خودشان نيست. آن ها سعي مي کنند طبق آن چه که به نظر ديگران درست است، زندگي کنند.
  فرهنگي که بسياري از ما در آن زندگي مي کنيم، راه را براي هنجارهايي هموار مي کند که باعث مي شود ما صداي دروني خودمان را نشنويم و در نتيجه کنترل زندگي را از دست بدهيم.
  با گذشت زمان کم کم فراموش مي کنيم که چه چيزهايي ما را خوشحال مي کند و ما واقعا از زندگي چه مي خواهيم. اجازه ندهيد عوامل ديگر شما را از مسيري که در آن حرکت مي کنيد منحرف سازند.
  ۹- نبايد در مقابل تغيير مقاومت کنم
  بسياري از ما بارها خواسته‌ايم در زندگي مان تغيير ايجاد کنيم اما نتوانسته ‌ايم و در نهايت همه چيز و همه کس را مقصر دانسته‌ايم ‌جز خودمان.
  تغييرات به ما کمک مي کنند تا قدم به قدم به جلو حرکت کنيم و شرايط زندگي خودمان و اطرافيان مان را بهبود ببخشيم.
  شايد همه تغييرات جنبه مثبت نداشته باشند اما چيزي که ما بايد خودمان را به آن عادت بدهيم مديريت مقاومت در برابر تغيير است، اين که سعي کنيم تغييرات مثبت را بپذيريم و با آن ها مقابله نکنيم.
  منبع: روزنامه خراسان

برچسب ها

ارسال دیدگاه