دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

۷ نشانه‌ پنهان گرفتگي در سرخرگ‌ها

 آرزو
 ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
 7 views
 بدون دیدگاه

 • 7 نشانه‌ پنهان گرفتگي در سرخرگ‌ها

  خبرگزاري آريا –
  نشانه هاي حمله قلبي, بيماري سرخرگ کرونر قلب
  يکي از نشانگرهاي عجيب بيماري قلبي بروز چين در قسمت لاله‌ي گوش است
  هر ساله ميليون ها نفر در سراسر جهان قرباني مي شوند و افراد بسياري نيز جان خود را به واسطه بيماري سرخرگ کرونر قلب از دست مي دهند.
  نشانه‌هاي خاموش انسداد در سرخرگ‌ها
  پيشگيري از بيماري قلبي بهترين گزينه محسوب مي شود، اما تشخيص زودهنگام نيز مي تواند نجات بخش باشد. با تشخيص به موقع مي توان تغييراتي را در سبک زندگي و درمان هاي پزشکي ايجاد کرد که مي توانند حمله قلبي را به تاخير انداخته يا از آن پيشگيري کنند. حدود ۸۰ درصد موارد بيماري قلبي با تغييرات سبک زندگي قابل پيشگيري هستند. براي تشخيص زودهنگام بيماري قلبي مي توانيد به نشانه هاي خاموشي که در ادامه به آنها اشاره مي شود، توجه داشته باشيد.
  اختلال نعوظ
  مردان به يک سيستم هشداردهنده داخلي براي بيماري سرخرگ کرونر مجهز هستند. زماني که نعوظ دشوار يا غيرممکن مي شود، اين مي تواند نشانه اي از بروز گرفتگي در سرخرگ هاي موجود در لگن باشد که پيش از بروز حمله قلبي رخ مي دهد. به طور ميانگين، بين بروز اختلال در نعوظ و بيماري سرخرگ کرونر يک بازه زماني سه تا پنج سال وجود دارد که مدت قابل توجهي براي تشخيص و آغاز کار براي پيشگيري از مشکلات قلبي است. اگر نگران افت عملکرد جنسي خود هستيد پيش از استفاده از داروهاي تقويت کننده، بررسي و درمان دلايل ريشه اي احتمالي را مد نظر قرار دهيد.
  طاسي
  در يک مطالعه جامع جديد که با حضور تقريبا ۳۷ هزار مرد انجام شد، طاسي شديد در تاج سر به عنوان يک نشانگر قوي براي پيش بيني بيماري سرخرگ کرونر در هر سني شناسايي شد. در مطالعه اي ديگر با حضور بيش از ۷ هزار نفر (از جمله ۴ هزار زن) طاسي متوسط تا شديد با خطر دو برابري مرگ ناشي از بيماري قلبي در هر دو جنسيت پيوند خورده بود.
  چين خوردن گوش
  يکي از نشانگرهاي عجيب بيماري قلبي بروز چين در قسمت لاله‌ي گوش است و در گزارش هاي پژوهشي پزشکي به عنوان نشانه اي از بيماري سرخرگ کرونر به آن اشاره شده است. چين خوردن لاله گوش ممکن است در نتيجه گردش خون ضعيف، از جمله در سرخرگ هاي قلب شکل بگيرد. اگرچه برخي کارشناسان پزشکي معتقدند که بروز چين در لاله گوش نشانه اي کلي از افزايش سن است، پژوهشگران از روش سي‌تي اسکن پيشرفته براي بررسي بيماري سرخرگ کرونر خاموش استفاده کرده و دريافتند که چين لاله گوش حتي پيش از مد نظر قرار دادن عوامل خطرآفرين ديگر مانند سن و سيگار کشيدن مي تواند بيماري قلبي را پيش بيني کند.
  نشانه هاي حمله قلبي, بيماري سرخرگ کرونر قلب
  کمر يکي از نخستين قسمت هاي بدن است که با تجمع پلاک در رگ ها مواجه مي شود
  درد در ناحيه ساق پا هنگام پياده‌روي
  اين شرايط به نام لنگي شناخته مي شود. آترواسکلروز (سخت شدن سرخرگ ها) مي تواند موجب بروز انسداد در سرخرگ هاي پا، به ويژه در افراد سيگاري شود، پيش از اين که بيماري سرخرگ کرونر تشخيص داده شود. اين نشانه بايد بدون تاخير مورد بررسي قرار بگيرد. تشخيص هرچه سريع‌تر بيماري قلبي از اهميت ويژه اي برخوردار است زيرا درمان هاي غذايي و پزشکي بسياري وجود دارند که مي توانند به بهبود شرايط کمک کنند.
  به طور معمول، توصيه مي شود اين افراد مصرف مواد غذايي گياهي را افزايش داده و محصولات حيواني کمتري مصرف کنند و همچنين يک برنامه پياده‌روي منظم را دنبال کنند. درد در ناحيه ساق پا مي تواند به طور کامل طي چند هفته بهبود يابد و براي سال ها بازنگردد. هر فردي که با نشانه هاي پنهان بيماري قلبي مواجه است بايد بر فشار خون، کلسترول و قند خون ناشتاي خود نظارت داشته باشد.
  فک درد
  اين نشانه از گرفتگي سرخرگ بيشتر در زنان رخ مي دهد، اما مردان نيز بايد به آن توجه داشته باشند. بنابر گزارش دانشکده پزشکي هاروارد، درد در ناحيه فک و گردن از نشانه هاي رايج آنژين است که اين شرايط به واسطه جريان خون ضعيف به قلب رخ مي دهد. درد به دليل آن شکل مي گيرد که عصب واگ، عصب اصلي که سيگنال هاي درد را از قلب انتقال مي دهد، در تماس مداوم با گردن، فک، سر، و دست چپ قرار دارد. در صورت مواجهه با فک درد براي بررسي دقيق شرايط به پزشک مراجعه کنيد.
  کمر درد
  کمر درد ممکن است نشانه اي ساده از پيري عضلات نباشد. کمر يکي از نخستين قسمت هاي بدن است که با تجمع پلاک در رگ ها مواجه مي شود. احساس درد به واسطه کاهش جريان خون به اين منطقه رخ مي دهد که مي تواند موجب تضعيف ديسک هايي شود که از ستون فقرات پشتيباني مي کنند.
  عادت سيگار کشيدن
  همان گونه که مي دانيد، سيگار کشيدن يکي از بدترين کارهايي است که مي تواند سلامت شما را در معرض خطر قرار دهد. و ترک سيگار نيز يکي از بهترين کارهايي است که مي توانيد براي کاهش خطر بيماري سرخرگ کرونر انجام دهيد.
  منبع:asriran.com

برچسب ها

ارسال دیدگاه