دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

۵ راهکار براي جلوگيري از پوکي استخوان

 آرزو
 ۲۸ مهر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • 5 راهکار براي جلوگيري از پوکي استخوان

  خبرگزاري آريا – روز جهاني پوکي استخوان (WOD) هر ساله در ۲۰ اکتبر برگزار مي شود. در اين رابطه کمپيني وجود دارد که سالانه براي افزايش آگاهي جهاني در مورد پيشگيري، تشخيص و درمان پوکي استخوان و بيماري‌هاي متابوليکي استخوان فعاليت مي‌کند.
  به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، در جهان از هر سه زن، يک زن و از هر پنج مرد يک مرد بالاي ۵۰ سال دچار پوکي استخوان مي‌شوند. پوکي استخوان باعث مي‌شود که استخوان‌ها ضعيف و شکننده شوند؛ به طوري که آنها در نتيجه افتادن جزئي، عطسه و يا حرکت ناگهاني شکسته شوند.
  شکستگي‌ها به علت پوکي استخوان تاثير مخربي بر ميليون‌ها نفر در سراسر جهان دارند و هزينه‌هاي اقتصادي عظيمي را به جامعه و سيستم‌هاي بهداشتي – درماني وارد مي‌کنند. با اين حال، با وجود پيشرفت‌هاي موثر پزشکي بر کاهش شکستگي‌ها، اقليتي از مردان و زنان در واقع درمان را دريافت مي‌کنند.
  در اين وبسايت آمده است که تنها ۱۰درصد از زنان مسن با شکستگي استخوان، درمان‌هاي پوکي استخوان را دريافت کردند.
  در سال ۲۰۱۰ تنها در اروپا حدود ۱۲٫۳ ميليون نفر در معرض خطر بالاي شکستگي‌هاي پوکي استخوان قرار گرفته بودند.
  وبسايت روز جهاني پوکي استخوان (WOD) به پنج راهکار موثر در جهت جلوگيري از پوکي استخوان اشاره کرد که عبارتند از ورزش مدوام، داشتن سبک زندگي سالم، داشتن رژيم غذايي حاوي مواد مغذي، توجه به علايم پوکي استخوان و مراجعه به دکتر در صورت نياز و درمان پوکي استخوان.

برچسب ها

ارسال دیدگاه