دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

۵ دليل بوي بد پا

 آرزو
 ۱۷ آذر ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • 5 دليل بوي بد پا

  خبرگزاري آريا – بوي بد پاها به يک مشکل بزرگ براي بسياري از افراد تبديل شده است. درست است که فرآيند تعريق يک فرايند طبيعي و مفيد است، اما جلوگيري از بوي نامطبوع و آزاردهنده آن، نيازمند آگاهي از علل آن است.
  جوراب هاي خارج از کنترل
  خب! بياييد عادلانه فکر کنيم. آيا زماني که جوراب مي پوشيد پاهايتان عرق نمي کند؟ عرق پا، گرما و رطوبت لازم جهت رشد و تغذيه ي باکتري ها را فراهم مي کند. بنابراين چه جايي بهتر از پاها براي آنها؟ در واقع همين باکتري ها از طريق تعامل با عرق و سلول هاي مرده ي روي پوست بوي بد را ايجاد مي کنند.
  بهترين روش براي مبارزه با بوي بد پاها اين است که هر بار به طور منظم در فواصل زماني مشخص جوراب تان را تعويض کنيد، به خصوص اگر تعريق پاهايتان زياد باشد.
  در حالي که به نظر مي رسد پاها در فصل تابستان بيشترين تعريق را دارند، اما بايد بدانيد بيشترين شکايات از بوي بد پاها در فصل زمستان است، زيرا فرد براي جلوگيري از سرما، جوراب هاي ضخيم و گاها بيشتر مي پوشد و راه تنفس سلول هاي پوست پا بسته مي شود.بهتر است از جوراب هايي استفاده کنيم که عرق را جذب مي کنند ، مانند جوراب نخي.
  حتي در فصل سرما پاها بيشتر عرق مي کنند، زيرا وقتي از بيرون به داخل خانه باز مي گرديم جوراب هايمان را عوض نمي کنيم، چون هنوز احساس سرما مي کنيم. پس لازم نيست که هوا بيش از اندازه گرم باشد تا تعريق بيشتر صورت بگيرد.
  اگر با تعويض منظم جوراب هم مشکل بوي پاها حل نشد، بايد از مواد ضد تعريق مخصوص پا استفاده کنيم.
  به کفش هايتان استراحت نمي دهيد
  درست مانند جوراب، کفش نيز نبايد گرم و مرطوب بماند. به همين دليل بسياري از متخصصان امراض پا توصيه مي کنند کفشي که يک روز از آن استفاده کرديد روز بعد آن را کنار بگذاريد و استفاده نکنيد (يک کفش را يک روز در ميان بپوشيد).
  البته اغلب افراد نمي توانند اين کار را انجام دهند، مخصوصا کساني که ناچارند يک نوع کفش خاص را در هنگام کار به پا کنند. بنابراين در اين حالت بايد بهداشت پاها را افزايش داد. هر روز پاها را مالش دهيد، از سنگ پا استفاده کنيد و … .
  ناديده گرفتن اثر فشار روي پاها
  اغلب افراد اين مشکل را تجربه کرده اند که هنگام استرس و فشار زياد، پاهايشان دچار تعريق مي شود.
  عرق ناشي از استرس به دليل اينکه از غدد عرق متفاوتي توليد مي شود، بوي تندتر و نامطبوع تري دارد.
  در محل کار يا هر مکان ديگري که احساس استرس بيشتري به شما دست مي دهد، يک يا چند جفت جوراب اضافي داشته باشيد.
  مشکل هورموني
  نوسان سطح هورمون ها نيز مي تواند به توليد عرق زياد و بوي بد پا منجر شود. به طور معمول زنان باردار، زنان يائسه و حتي نوجوانان دچار چنين مشکلي مي شوند.
  عفونت قارچي
  عفونت قارچي پاي ورزشکاران يکي از مشکلات بزرگ در اين گروه محسوب مي شود. رطوبت بين انگشتان پا و خارش از نشانه هاي رشد قارچ مي باشد. بهتر است حين تمرينات ورزشي از کرم هاي ضد قارچ در کف و کناره هاي پا و از پودر ضد قارچ در لابلاي انگشتان پا استفاده شود.

برچسب ها

ارسال دیدگاه