دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

۴ عامل اصلي رضايتمندي در زندگي

 آرزو
 ۱۱ آذر ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • 4 عامل اصلي رضايتمندي در زندگي

  خبرگزاري آريا –
  رضايتمندي افراد در زندگي
  سلامتي، شغل، همسر و شبکه دوستان چهار عامل اصلي رضايتمندي افراد در زندگي است‎
  در اين نظرسنجي از شرکت کنند‌گان خواسته شد به ۳۰ عامل مهم و همينطور ميزان رضايتمندي کلي از زندگيشان از صفر تا ۱۰ نمره دهند. در اين نظرسنجي ميزان رضايت کلي از زندگي ۶٫۷ از ۱۰ اعلام شد.
  کشف اينکه چه عواملي سبب افزايش رضايت افراد مي‌شود و به زندگي آنها معنا مي‌بخشد کار ساده‌اي نيست. با اين حال تحقيقات نشان مي‌دهد سلامتي، شغل، همسر و شبکه دوستان چهار عامل اصلي رضايتمندي افراد در زندگي است.
  مرکز تحقيقات پيو (Pew Research Center) که يک انديشکده آمريکايي در رابطه با مطالعه مسائل اجتماعي، باورهاي عمومي و جمعيت‌شناسي است، اين مطالعات را درسال ۲۰۱۷ بر روي نزديک به ۴۵۰۰ بزرگسال آمريکايي صرف نظر از سن، درآمد، مذهب و ديگر عوامل جمعيت شناختي انجام داده است.
  در اين نظرسنجي از شرکت کنند‌گان خواسته شد به ۳۰ عامل مهم و همينطور ميزان رضايتمندي کلي از زندگيشان از صفر تا ۱۰ نمره دهند. در اين نظرسنجي ميزان رضايت کلي از زندگي ۶٫۷ از ۱۰ اعلام شد.
  همچنين عواملي چون سلامتي (۷٫۳)، شغل (۷٫۲)، همسر (۷٫۱) و شبکه دوستان (۷٫۱) بالاترين نمرات را دراين‌باره کسب کردند. در مجموع و به طور ميانگين افرادي که از اين چهار مورد رضايت بيشتري داشتند نمره ۸٫۴ و کساني که از هيچکدام از اين موارد رضايت نداشتند نمره ۶٫۳ را براي ميزان رضايت از زندگي انتخاب کردند.
  سلامتي
  بسياري از شرکت کنندگان اعلام کردند که سلامت خود و اطرافيانشان يکي از عوامل موثر در ميزان رضايتمندي آنها از زندگي است. همچنين برخي افزودند از اينکه مراقبت‌هاي پزشکي خوبي دريافت مي‌کنند و سلامت آنها تحت کنترل است، خوشحال هستند.
  همسر
  داشتن همسر مناسب دومين عامل موثر در ميزان رضايتمندي اين افراد بود.
  يک نفر از هر پنج آمريکايي زندگي عاشقانه را عامل مهمي در شکل‌گيري احساسات و در نتيجه رضايت از زندگي عنوان کرده است.
  شغل
  شغل مناسب يکي از مهمترين مسائل در زندگي آمريکايي‌هاست. يک سوم از کساني که در اين نظرسنجي شرکت داشتند شغل را مهمترين عامل رضايتمندي از زندگي عنوان کردند و گفتند داشتن شغل مناسب و درآمد کافي به زندگي آنها معنا مي‌بخشد. آنها همچنين مي‌گويند از اينکه در اجتماع مفيد هستند و همچنين درآمدي دارند که با آن زندگي خود و خانواده‌شان را تامين کنند خشنودند.
  شبکه دوستان
  يک نفر از هر پنج شرکت کننده در اين نظرسنجي اعلام کردند که دوستانشان به زندگي آنها معني مي‌بخشند. آنها از اينکه مي‌توانند زمان خود را با افرادي که دوستشان دارند، سپري کنند احساس شادماني مي‌کنند.
  منبع: salamatnews.com

برچسب ها

ارسال دیدگاه