دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

گياهان دارويي براي کاهش اشتها

 آرزو
 ۲۹ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • گياهان دارويي براي کاهش اشتها

  خبرگزاري آريا –
  کاهش اشتها,داروهاي گياهي براي کم کردن اشتها,گياهان داروييچاي يربا ماته براي کاهش اشتها مفيد است
  با اين گياه اشتهاي خود را سرکوب کنيد
  افزايش مصرف فيبر يکي از ساده‌ترين روش ها براي کاهش اشتها و پيشگيري از پرخوري محسوب مي شود. اما اين اقدام ممکن است براي کنترل اشتها کافي نباشد. و بر همين اساس است که به استفاده از گياهان دارويي نياز خواهيد داشت. برخي گياهان دارويي هورمون هاي گرسنگي را متعادل مي سازند و احساس سيري را تقويت مي کنند. برخلاف قرص هاي لاغري، گياهان دارويي داراي مواد تشکيل دهنده مصنوعي نبوده و در بيشتر موارد اثرات جانبي خاصي ندارند.
  چاي يربا ماته
  چاي يربا ماته به صورت گسترده در آمريکاي جنوبي مصرف مي شود. اين نوشيدني حاوي مواد مغذي و آنتي اکسيدان هايي است که عملکرد ذهني، گوارش، و سطوح انرژي را بهبود مي بخشند و اشتها را کنترل مي کنند. نتايج يک مطالعه که روي حيوانات صورت گرفت نشان داد که چاي ماته احساس پري را تقويت مي کند، که در نتيجه آن مصرف غذا کاهش مي يابد. مطالعه اي ديگر نيز نشان داد، شرکت کنندگاني که عصاره يربا ماته مصرف کرده بودند در مقايسه با گروه کنترل که دارونما دريافت کرده بودند، غذاي کمتري مصرف کردند.
  عصاره چاي سبز
  چاي سبز يکي از سالم‌ترين نوشيدني هاي جهان است و شواهدي وجود دارند که نشان مي دهند مي تواند اشتها را نيز سرکوب کند. مطالعه اي که طي يک بازه زماني ۱۲ هفته اي انجام شد، نشان داد که مصرف ۸۵۷ ميلي گرم عصاره چاي سبز در روز مي تواند سطوح گرلين (هورمون گرسنگي) را کاهش دهد. همچنين، شرکت کنندگان کاهش هرچه بيشتر وزن خود و بهبود سطوح کلسترول را تجربه کردند. بايد به اين نکته اشاره داشت که مصرف بيش از اندازه چاي سبز مي تواند موجب سردرد، يبوست، و ديگر اثرات منفي شود. اما اگر روزانه چهار تا شش فنجان چاي سبز مي نوشيد، جاي نگراني وجود ندارد.
  زعفران
  زعفران يک ادويه نارنجي رنگ است که از گلي به نام Crocus Sativus تهيه مي شود. زعفران از گذشته هاي دور براي مقاصد پزشکي و آشپزي مورد استفاده قرار مي گرفته است.
  کاهش اشتها,داروهاي گياهي براي کم کردن اشتها,گياهان دارويي زعفران براي کاهش اشتها و مبارزه با افسردگي مفيد است
  پژوهش ها نشان داده اند که عصاره زعفران مي تواند مصرف تنقلات و ميان وعده ها را کاهش دهد و خلق و خو را بهبود ببخشد. همچنين، اين مساله ثابت شده است که زعفران توانايي مبارزه با افسردگي و غذا خوردن هاي احساسي را دارد.
  شما مي توانيد با افزودن اين ادويه به غذاي خود يا مصرف عصاره زعفران از فوايد آن بهره‌مند شويد.
  روغن اساسي گريپ فروت
  آيا مي دانستيد که گريپ فروت يک ماده غذايي چربي سوز محسوب مي شود؟ گريپ فروت حاوي ترکيباتي است که سوخت و ساز را بهبود مي بخشند و اشتها را تنظيم مي کنند.
  پژوهش ها نشان داده اند که روغن اساسي گريپ فروت مي تواند به سرکوب اشتها و کاهش وزن کمک کند. رايحه روغن اساسي گريپ فروت مي تواند هوس هاي غذايي را کاهش دهد و احساس پري را تقويت کند. شما مي توانيد به مدت حداقل ۱۵ دقيقه در هفته خود را در معرض اين رايحه قرار دهيد.
  کپسايسين
  کپسايسين ترکيبي است که در فلفل هاي چيلي يافت مي شود. اين ترکيب به واسطه ويژگي هاي تسکين دهنده درد خود شناخته شده است. اما کپسايسين مي تواند به کاهش وزن و مديريت ديابت نيز کمک کند.
  نتايج مطالعات صورت گرفته نشان داده اند که ترکيب کپسايسين و چاي سبز مي تواند گرسنگي را سرکوب کند و احساس سيري را افزايش دهد. در پايان، بايد به اين نکته اشاره داشت که برخي از اين گياهان دارويي مي توانند داراي اثرات جانبي منفي، به ويژه براي زنان باردار و مادراني که به نوزاد خود شير مي دهند، باشند. بر همين اساس، پيش از استفاده از آنها با پزشک خود مشورت کنيد.
  منبع: behdasht.news

برچسب ها

ارسال دیدگاه