دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

کمال گرايي تهديدي براي سلامتي رواني

 آرزو
 ۹ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • کمال گرايي تهديدي براي سلامتي رواني

  خبرگزاري آريا –
  کمال‌گرايي
  کمال گرايي به طور مداوم مي تواند به سلامت رواني شخص به طور جدي آسيب برساند‎
  تعقيب مفاهيم کمال گرايي به طور مداوم مي تواند به سلامت رواني شخص به طور جدي آسيب برساند.
  کمال گرايي به عنوان “ترکيبي از استانداردهاي شخصي بيش از حد بالا و خود ارزيابي بيش از حد انتقادي” تعريف شده است.
  کمال گرايي مي تواند به شدت بر سلامت روحي و جسمي شخص تأثير بگذارد. مطالعات نشان مي دهند که کمال گرايي ارتباطات هشدار دهنده با افسردگي و خودکشي دارد.
  افراد کمال گرا بيش از حد خواستار رشد در زمينه اجتماعي هستند، آنها معتقدند که ديگران آنها را به شدت مورد قضاوت قرار مي دهند و بايد دلايل کافي براي تأييد صحت خود داشته باشند.
  اضطراب، افسردگي و افکار خودکشي تنها برخي از مشکلات سلامت رواني است که متخصصان بارها با اين نوع مشکلات در افراد کمال گرا ارتباط داشته اند.
  به عنوان مثال، يکي از مطالعات قديمي نشان داد که بيش از نيمي از افرادي که در اثر خودکشي جان خود را از دست دادند، توسط عزيزانشان به عنوان “کمال گرا” توصيف شدند. مطالعه ديگري نشان داد که بيش از ۷۰ درصد جوانان که در اثر خودکشي جان خود را از دست دادند، عادت به ايجاد انتظارات “بسيار زياد” از خودشان بودند.
  روند کمال گرايي مخصوصا در بين جوانان و در چند دهه گذشته افزايش يافته است، در سال هاي ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۶، نسبت افرادي که ويژگي هاي کمال گرايي را به نمايش گذاشتند، تا ۳۳ درصد افزايش يافته است.
  کمال گرايي زماني اتفاق مي افتد که “افراد با اهميت غير منطقي براي کامل شدن، انتظارات غير واقعي از خود دارند و در ارزيابي خود مجازات هستند.
  با اين حال، درد و رنج کمال گرايي تنها در سلامت روان متوقف نمي شود. برخي مطالعات نشان داده اند که فشار خون بالا و بيماري قلبي عروقي در بين افراد کمال گرا بيشتر است.
  منبع: medicalnewstoday.com

برچسب ها

ارسال دیدگاه