دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

کربوهيدرات مفيد براي سلامت دهان و دندان‌

 آرزو
 ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • کربوهيدرات مفيد براي سلامت دهان و دندان‌

  خبرگزاري آريا – بررسي‌ها نشان مي‌دهد کربوهيدرات‌ هاي سبوس‌ دار بهترين گزينه براي حفظ سلامت دهان و دندان‌ ها هستند.
  به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، سازمان بهداشت جهاني (WHO) بر اساس بازبيني جديدي اعلام کرده است: کربوهيدرات‌ هاي سبوس‌ دار در حفظ سلامت دهان و دندان‌ها مفيد هستند.
  به گفته محققان، بدن نشاسته قابل هضم را به کندي تجزيه مي‌کند که براي ترشح پيوسته گلوکز در خون مفيد است. از طرف ديگر، نشاسته‌هايي که به سرعت هضم مي‌شوند ترشح سريع گلوکز در خون را به همراه دارد و مي‌توان سريع‌تر نيز تجزيه شوند.
  از جمله نشاسته‌هاي زود هضم مي‌توان به نان سفيد، بيسکويت و کيک اشاره کرد در حاليکه خوراکي‌هاي سبوس‌دار و حبوبات در گروه نشاسته‌هاي ديرهضم قرار مي‌گيرند.
  مطالعه انجام گرفته نشان داد رابطه روشني بين ميزان نشاسته مصرفي و پوسيدگي دنداني وجود ندارد اما نوع نشاسته موضوع مورد نظر است. در واقع مصرف انواع فرآوري شده نشاسته با خطر فزآينده پوسيدگي دندان ارتباط دارد زيرا آنزيم موجود در بزاق دهان مي‌تواند اين نوع نشاسته را بلافاصله در محيط دهان به قند تبديل کند.
  به گزارش مديکال ديلي، به اين خاطر محققان انگليسي معتقدند رژيم غذايي سرشار از کربوهيدرات‌هاي سبوس‌دار به دليل اينکه کُندتر روند هضم را طي مي‌کنند و در نتيجه در طول دستگاه گوارش ديرتر به قند تبديل مي‌شوند کمتر به سلامت‌ دهان و دندان آسيب وارد مي‌کنند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه