دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

چرا گل مژه مي زنيم؟

 آرزو
 ۲۴ آبان ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • چرا گل مژه مي زنيم؟

  خبرگزاري آريا –
  درمان گل مژه, گل مژه چشم, بيماري هاي چشمي
  گل مژه براي ديد خطري ايجاد نمي کند و معمولاً ظرف چند روز خوب مي شود و معمولاً منشاء آن ميکروب “استافيلو کوک” است که داخل بيني فراوان است و به راحتي ممکن است توسط دست از بيني به پلک ها منتقل شود.
  گل مژه شبيه يک جوش چرکي است که ممکن است از داخل يا خارج پلک رشد کند؛ گل مژه مشکلي براي ديد ايجاد نمي کند و در هر سني ممکن است بروز کند.
  ابتدا درد، قرمزي، حساسيت و تورم در موضع شروع شده و سپس يک جوش چرکي ظاهر مي شود. گاهي تنها مجاور ضايعه متورم است و گاهي همه پلک متورم مي شود، گاهي نيز آبريزش، احساس وجود جسم خارجي و حساسيت به نور نيز ايجاد مي شود.
  گل مژه براي ديد خطري ايجاد نمي کند و معمولا ظرف چند روز خوب مي شود. گل مژه معمولا توسط باکتري استافيلو کوک ايجاد مي شود. اين ميکروب در داخل بيني فراوان است و به راحتي ممکن است توسط دست از بيني به پلک ها منتقل شود.
  گل مژه اغلب بدون درمان ظرف چند روز برطرف مي شود. البته مي توان با کمپرس گرم روزي چهار مرتبه براي ده تا پانزده دقيقه بهبود آن را تسريع کرد. اين کار سبب کاهش درد و سريعتر سر باز کردن گل مژه مي شود. معمولا سطح گل مژه پس از مدتي پاره شده چرک آن تخليه و سپس ترميم و خوب مي شود.
  هيچ گاه گل مژه را فشار ندهيد و بگذاريد خودش سرباز کند. اگر شما مکررا دچار گل مژه مي شويد بهتر است از پماد آنتي بيوتيک براي پيشگيري از عود آن استفاده کنيد. همچنين شستشوي مرتب لبه پلک ها با شامپو بچه عود آن را کاهش مي دهد. گل مژه ايي که در سطح داخلي پلک ايجاد مي شود ممکن است کاملا ًاز بين رفته يا خود به خود سرباز کنند و گاهي لازم مي شود که پزشک آنها را باز و تخليه کند.
  منبع:farsnews.com

برچسب ها

ارسال دیدگاه