دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

چرا به نقرس مبتلا مي‌شويم؟

 آرزو
 ۳ آذر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • چرا به نقرس مبتلا مي‌شويم؟

  خبرگزاري آريا –
   علت بيماري نقرس, راه هاي درمان نقرس
  نوشيدن سه تا چهار فنجان قهوه در طول روز موجب کاهش تداوم حملات نقرس مي‌شود
  نقرس در اثر افزايش اسيد اوريک در خون به وجود مي‌آيد و در اين بين دريافت زياد مواد غذايي حاوي اسيد آمينه‌ي “پورين” يکي از عوامل افزايش دهنده اسيد اوريک است.
  نقرس يکي از انواع بيماري‌هاي ورم مفاصل است که با درد همراه مي‌شود.
  اسيد اوريک اضافي موجود در خون به شکل کريستال‌ در مفاصل ته‌نشين شده و باعث قرمزي، متورم و گرم شدن، درد و التهاب يک يا چند مفصل مي‌شود که بيشتر در قوزک، پاشنه و انگشت شست پا، زانو و آرنج ظاهر مي‌شود.
  حدود ۹۵ درصد از مردان و ۵ درصد از زنان دچار نقرس مي‌شوند و در اين بين زنان پيش از يائسگي، جزو گروه درگير با نقرس هستند.
  آيا شما در معرض خطر ابتلا به نقرس هستيد؟
  برخي مشکلات احتمال بروز نقرس را افزايش مي‌دهند؛ اين مشکلات و بيماري‌ها شامل افزايش فشار‌خون، ديابت نوع ۱ و ۲، کلسترول بالا، مشکلات گوارشي، کاهش توده عضلاني، چاقي، مصرف غذا‌هاي پورين دار، گرسنگي يا کم خواري، بيماري‌هاي کليوي و لوسمي (سرطان خون) و پسوريازيس (نوعي بيماري پوستي) و ناهنجاري در هموگلوبين است.
   علت بيماري نقرس, راه هاي درمان نقرس
  نقرس در اثر افزايش اسيد اوريک در خون به وجود مي‌آيد
  علائم بيماري نقرس
  درد شديد و قرمزي مفصل شست پا علامت مشخصه بيماري نقرس است؛ البته ممکن است اين بيماري با ورم و درد مفاصل ديگر مانند مچ پا يا زانو نيز خود را نشان دهد اما حالت اول بيشتر شايع‌ است.
  در صورت حضور طولاني مدت اسيداوريک بالا در بدن، ممکن است بلور‌ها با رسوب کردن در بافت کليه تمام بدنه کليه را تخريب و بيمار را دچار نارسايي کامل کليه‌ها کنند.
  در افراد مبتلا به نقرس، رسوب بلور‌هاي اسيداوريک در بافت‌هاي ديگر بدن مانند زير‌پوست به‌خصوص پوست آرنج و مچ دست به‌صورت برجستگي ديده مي‌شود که مي‌تواند باعث التهاب بورس مفاصل و درد شود، اين برجستگي‌هاي زگيل مانند که در لاله گوش نيز ديده مي‌شوند، علامت خاص نقرس است.
  خوردني‌هاي مفيد براي درمان بيماري نقرس
  مصرف سبزي و ميوه زياد و کسب ويتامين C از علائم اين بيماري کاسته و با کاهش التهاب، ميزان اسيد اوريک خون را کم مي‌کند. بنا بر تحقيقات انجام شده نوشيدن روزانه يک ليوان شير کم چرب به کاهش علائم بيماري کمک مي‌کند؛ در واقع هدف، مصرف سه وعده لبنيات کم چرب در روز است.
   علت بيماري نقرس, راه هاي درمان نقرس
  درد شديد و قرمزي مفصل شست پا علامت مشخصه بيماري نقرس است
  مبتلايان به نقرس از خوردن چه مواد غذايي پرهيز کنند؟
  مبتلايان به نقرس بايد مصرف گوشت قرمز، ماهي و غذا‌هاي دريايي را به دليل پورين‌هاي موجود در آن‌ها به يک وعده در روز محدود و به جاي آن از ساير منابع پروتئيني همچون لبنيات و پروتئين‌هاي گياهي استفاده کنند، به همين دليل از مصرف نوشيدني‌هاي الکلي اجتناب کرده و از نوشيدن آب ميوه و ساير نوشيدني‌هاي حاوي قند خودداري کنند، زيرا قند ميوه نقرس را بدتر مي‌کند.
  گفتني است؛ نوشيدن سه تا چهار فنجان قهوه در طول روز موجب کاهش تداوم حملات نقرس مي‌شود.
  منبع: yjc.ir

برچسب ها

ارسال دیدگاه