دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

هشدار در مورد ابزار تبليغاتي درمان «خُرخُر»

 آرزو
 ۷ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • هشدار در مورد ابزار تبليغاتي درمان «خُرخُر»

  خبرگزاري آريا – دبير علمي شانزدهمين کنگره بين المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن با اشاره به علل اختلالات خواب گفت: به افراد داراي مشکل خُرخُر توصيه مي‌شود براي درمان اين مسئله در قدم اول به کلينيک هاي خواب مراجعه کنند.
  به گزارش خبرگزاري آريا از فارس، مجتبي ملکي دلارستاقي در آستانه برگزاري شانزدهمين کنگره بين المللي انجمن علمي جراحان گوش گلو بيني و سر و گردن اظهار داشت: اين کنگره داراي ۸ محور اصلي شامل اتولوژي و قاعده جمجمه، رينولوژي و قاعده جمجمه، رينوپلاستي، جراحي پلاستيک صورت، گوش و حلق و بيني اطفال، بيماري هاي حنجره، اختلالات خواب و جراحي سر و گردن است.
  وي با اشاره به اينکه اين کنگره ۶ تا ۹ آذرماه سال جاري با حضور اساتيد و صاحبنظران برجسته برگزار مي‌شود، گفت: هر کدام از اين هشت محور مطرح شده داراي کميته علمي جداگانه است که عهده دار برنامه ريزي سخنراني‌ها و ساير مطالب مربوط به آن شاخه مي باشند. سخنراني هاي آفلاين و آنلاين وآموزش تکنيک‌هاي نوين جراحي هاي پايه و پيشرفته به شکل فيلم نيز از برنامه هاي عمده اين کنگره خواهد بود.
  دبير علمي شانزدهمين کنگره بين المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن در ارتباط با محور خواب در اين کنگره بيان داست: اختلالات خواب حوزه وسيعي را شامل مي شوند که مرتبط با رشته هاي تخصصي مختلفي همچون جراحي گوش، حلق و بيني، جراحي فک و صورت، روانپزشکي، طب داخلي، توانبخشي، طب کار و … است. بهترين نتايج درماني، زماني حاصل مي شوند که نگاهي جامع و چندجانبه به اين مشکلات داشته باشيم و زماني که اختلال خواب به علت انسداد مسير تنفس باشد نقش متخصصين گوش، گلو و بيني در سير درمان، بارزتر خواهد شد.
  ملکي دلارستاقي بيان داشت: اختلالات خواب مي‌تواند سبب خواب آلودگي در طول روز، کاهش کارآيي افراد، اختلالات رفتاري، اختلال در حافظه و تمرکز، عوارض قلبي – عروقي، سکته هاي مغزي وحتي افزايش بروز تصادفات رانندگي شوند و نبايد صرفا به عنوان مزاحمت صوتي براي اطرافيان به اين مشکلات نگريست.
  دبير علمي شانزدهمين کنگره بين المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن گفت: افراد دچار اختلال خواب معمولا با شکايت از خرخر و قطع تنفس در زمان خواب به متخصصين گوش، گلو و بيني يا به کلينيک هاي خواب مراجعه مي کنند. بهترين حالت اين است که تست خواب براي آنها انجام گيرد تا علت خرخر و شدت آن مشخص شود. در صورتي که اين مسئله ناشي از انسداد مسير تنفس باشد جراحان گوش و حلق و بيني قادر خواهند بود بر اساس مقدار و شدت مشکل و نيز با توجه به معاينات خودشان و نيز بهره مندي از روش هاي تشخيصي اندوسکوپي در حين خواب مصنوعي، روش‌هاي جراحي يا غيرجراحي مختلفي را به بيماران پيشنهاد ‌کنند.
  وي همچنين خاطر نشان کرد: گاهي براي درمان مشکلات خواب و اختلالات آن از برخي روش هاي غيرجراحي هم استفاده مي شود که به جز انواعي خاص از پروتزهاي دنداني و نيز برخي دستگاه‌هاي مشابه سيستم تنفس مصنوعي که کارآيي آنها از لحاظ علمي ثابت شده و در بيشتر موارد، بر جراحي نيز مقدم هستند ساير وسايل موجود در بازار، بيشتر جنبه تبليغاتي و تجاري دارند. بنابراين به افراد داراي مشکل خرخر توصيه مي‌شود که در قدم اول براي درمان اين مسئله به کلينيک هاي خواب يا متخصصين گوش و حلق و بيني مراجعه کنند تا مشکل آنها را به دقت بررسي و درمان کنند.
  ملکي دلارستاقي گفت: شاخه جراحي هاي سروگردن شامل جراحي توده هاي خوش خيم و بدخيم تيروييد، توده هاي خوش خيم و بدخيم غدد بزاقي، سرطان هاي فضاي دهان و حلق نيز به چندين علت در سال‌هاي اخير از سوي جراحان گوش، گلو و بيني و به ويژه فارغ التحصيلان جوانتر مورد توجه بيشتري قرار گرفته است.
  وي گفت: پيچيدگي ساختاري و ظرافت موجود در اين بخش بدن از يک سو و پيشرفت هاي عمده اي که در سال هاي اخير در زمينه نحوه درمان تومورها همراه با حفظ عملکرد ارگان و نيز نحوه بازسازي با پيوندهاي آزاد بافتي از سوي ديگر ايجاد شده است و نيز افزايش سن متوسط جامعه که با افزايش بروز سرطان‌هاي سروگردن همراه خواهد بود موجب گشته تمايل به کار در اين شاخه در ميان متخصصين گوش، گلو و بيني افزايش يابد تا علاوه بر رفع نياز جامعه، زندگي طولاني تر و با کيفيت بهتري براي اين گروه از بيماران فراهم کنند.
  ملکي دلارستاقي بيان داشت: شيوع بالاي رفتارهاي پرخطري همانند مصرف بالاي دخانيات که متاسفانه در بين جوانان، روز به روز فراگيرتر مي شود در کنار هشدارهايي مبني بر سونامي سرطان در سال هاي آينده که مکررا از سوي مراکز آماري کشور ابراز مي شوند، لزوم توجه هر چه بيشتر به اين شاخه را در سياست گذاري هاي کلان رشته گوش، گلو و بيني را نيز ضروري تر مي سازد.
  عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران افزود: در اين کنگره تلاش کرديم توانايي هاي موجود در دانشگاه هاي بزرگ کشور در زمينه جراحي هاي سروگردن را به همکاراني که از سراسر ايران در اين همايش شرکت مي کنند، معرفي کنيم تا بتوانيم با ايجاد همکاري هاي بين مراکز دانشگاهي و با گسترش علمي اين شاخه، سيرپيشرفت اين بخش از رشته گوش، گلو و بيني را در آينده تسريع کنيم.

برچسب ها

ارسال دیدگاه