دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

نوجوانان کم‌ خواب منتظر آلزايمر باشند

 آرزو
 ۲۵ مهر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • نوجوانان کم‌ خواب منتظر آلزايمر باشند

  خبرگزاري آريا – نتايج يک بررسي جديد که توسط محققان دانشگاه پنسيلوانيا صورت گرفته، حاکي از آن است، نوجوانان کم‌خواب به ميزان قابل توجهي در معرض ريسک آلزايمر قرار دارند.
  به گزارش خبرگزاري آريا از فارس، نتايج يک بررسي جديد که توسط محققان دانشگاه پنسيلوانيا صورت گرفته، حاکي از آن است، نوجوانان کم‌ خواب در معرض ريسک آلزايمر قرار دارند.
  پژوهشگران هشدار مي‌دهند، سال‌هاي نوجواني براي توسعه مغز بسيار مهم است و آنهايي که ساعت‌هاي خواب شبانه را پاي گوشي هدر مي‌دهند، به ميزان قابل توجهي بروز آلزايمر در خود را افزايش ‌مي‌دهند.
  بررسي موش‌هاي آزمايشگاهي نشان داد، بين الگوي خواب نامنظم و بروز آلزايمر ارتباط مستقيم وجود دارد.
  محقق ارشد اين مطالعه از دانشگاه پنسيلوانيا مي‌گويد: «کيفيت و کميت خواب مي‌تواند به طور کاملا بر سلامتي افراد تأثير گذارد؛ از باروري تا استرس و سرطان همه و همه بستگي به الگوي خواب دارد».
  به گفته محققان، در حال حاضر ۵ ميليون و ۷۰۰ هزار نفر در آمريکا دچار آلزايمر هستند و پيش‌بيني مي‌شود اين بيماري به ميزان قابل توجهي ميانسالان را در سال‌هاي آتي درگير خود کند.
  کارشناسان بهداشتي مي‌گويند: «آلزايمر ششمين عامل مرگ و مير در آمريکا است؛ ضمن اينکه افراد مبتلا به آن ميلياردها دلار هزينه بر دوش دولت مي‌گذارند».
  در سال ۲۰۰۶ ميلادي ۲۶ ميليون و ششصد هزارنفر در جهان به اين بيماري مبتلا بودند و پيش‌بيني مي‌شود که در سال ۲۰۵۰ ميلادي از هر۸۵ نفر يک مبتلا به آلزايمر وجود داشته باشد.
  داد‌ه‌ها بيانگر آن است، پنج درصد از جمعيت ۶۵ ساله و بالاتر به بيماري آلزايمر متوسط تا شديد مبتلا هستند و اين در حاليست که ۱۰ تا ۱۵ درصد سالمندان در همين گروه سني از بيماري آلزايمر خفيف رنج مي‌برند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه