دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

نشانه هاي بالا بودن قند خون

 آرزو
 ۲۶ مهر ۱۳۹۷
 4 views
 بدون دیدگاه

 • نشانه هاي بالا بودن قند خون

  خبرگزاري آريا – «هايپرگليسمي» به وضعيت بالا بودن سطح گلوکز يا قند خون اشاره دارد که شاخص تعيين‌کننده بيماري ديابت است.
  به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، بالا بودن قند خون يک تغيير متابوليکي نگران کننده است و لازم است بيمار به سرعت تحت درمان قرار گيرد.
  درصورتيکه براي مدت زمان طولاني جهت کاهش قند خون اقدامي نشود ممکن است به اعصاب و اندام‌هاي بدن آسيب جدي وارد شود.
  سايت مديکال ديلي در مطلبي در اين باره منتشر کرد: از جمله علائم و نشانه‌هاي مهم بالا بودن قند خون مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:
  از دست دادن آب بدن
  احساس خشکي در دهان و تشنگي بيش از حد معمول مي‌تواند نشانه از دست دادن آب بدن ناشي از بالا بودن قند خون باشد. همچنين به دليل وجود قند مازاد در خون، بدن تلاش مي‌کند از طريق ادرار مقدار اضافي از مواد قندي را دفع کند که عارضه جانبي آن از دست رفتن مقدار زيادي از آب بدن است.
  کاهش ناگهاني وزن
  گلوکز موجود در خون با کمک انسولين به انرژي تبديل مي‌شود. درصورتيکه بدن ميزان کافي انسولين ترشح نکند، گلوگز در خون باقي مي‌ماند. در نتيجه، به منظور تامين انرژي، بدن مجبور به سوزاندن چربي و ماهيچه‌ها مي‌شود. بنابراين، زماني که بدون هيچ دليلي مقدار قابل توجهي از وزن بدن کاهش پيدا کند لازم است سطح قند خون اندازه‌گيري شود.
  احساس خستگي و درد
  احساس خستگي فاکتور پيچيده‌اي است که مي‌تواند نشان‌دهنده بالا و پايين بودن سطح قند خون باشد. در برخي مواقع احساس خستگي مداوم با درد در شکم، بي‌حسي و گزگز شدن انگشت‌ها همراه است. همچنين پوست با علائم خشکي، ترکيدگي و احساس خارش دچار حساسيت مي‌شود.
  تاري ديد
  تاري ديد مي تواند يکي از نشانه‌هاي رتينوپاتي ديابتي باشد. اين عارضه با ورم عروق خوني در شبکيه شناخته مي‌شود که از بالا بودن سطح قند خون ناشي مي‌شود.
  امکان ابتلا به اين عارضه در تمامي مبتلايان به ديابت نوع يک و دو وجود دارد و به همين دليل حداقل يک‌بار در سال مراجعه به چشم پزشک به اين بيماران توصيه مي‌شود.

برچسب ها

ارسال دیدگاه