دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

مصرف انبه باعث تسکين بيماري التهاب روده مي شود

 آرزو
 ۱۶ آذر ۱۳۹۷
 4 views
 بدون دیدگاه

 • مصرف انبه باعث تسکين بيماري التهاب روده مي شود

  خبرگزاري آريا – مطالعات نشان مي دهد مصرف انبه تاثير مثبتي بر افراد مبتلا به بيماري التهاب روده دارد.
  به گزارش خبرگزاري آريا از مهر، «سوزان تالکات»، از دانشگاه A&M تکزاس آمريکا به همراه تيم تحقيقش، استفاده از انبه تازه را در کنار درمان اصلي بيماري خفيف تا متوسط التهاب روده بررسي کردند.
  به گفته تالکات، «بيماري التهاب روده فاکتور پرخطر اصلي سرطان روده است. مطالعات اخير نشان داده است بيماري التهاب روده بر حدود ۱٫۵ ميليون نفر در آمريکا، حدود ۲٫۲ ميليون نفر در اروپا و تعداد به مراتب بيشتر در ساير کشورها تاثير مي گذارد.»
  وي در ادامه مي افزايد: «سرطان روده بزرگ ناشي از زخم هاي است که به دليل بيماري التهاب روده در طول ۱۰ تا ۱۵ سال ايجاد شده اند.»
  به گفته تالکات، چندين مطالعه مزاياي سلامت ترکيبات ثانويه گياهي در ميوه ها و سبزيجاتي نظير انار، مرکبات و کورکومينوئيدها را نشان داده و اثبات شده است پلي فنول ها باعث کاهش روند التهاب در بيماري هاي مزمن مانند بيماري هاي قلبي-عروقي، سرطان و بيماري هاي التهابي روده مي شوند.
  انبه سرشار از گالوتانين ها، گروهي از پلي فنول هاي مولکولي بزرگ است، که مي تواند از طريق برخي باکتري هاي روده به مولکول هاي کوچک، قابل جذب و بيواکتيو تجزيه شود.
  محققان در رژيم غذايي بيش از ۳۰۰ شرکت کننده اين مطالعه که مبتلا به بيماري التهاب روده بودند روزانه ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم انبه گنجاندند. از شرکت کنندگان خواسته شد به تدريج در طول هفته اول مصرف انبه شان را افزايش دهند.
  محققان دريافتند بعد از گذشت ۸ هفته از مصرف انبه، علائم بيماري التهاب روده به شکل چشمگيري در اين افراد کاهش يافته بود. بعلاوه مشخص شد وجود GRO، مولکول مرتبط با رشد سرطان روده، نيز به شکل قابل توجهي کاهش يافته بود.
  همچنين محققان دريافتند لاکتوباسيل روده و ديگر باکتري هاي پروبيوتيک مفيد پس از مصرف انبه به طور قابل توجهي افزايش يافت.
  از اينرو محققان توصيه مي کنند بيماران مبتلا به التهاب روده در کنار درمان دارويي شان بهتر است انبه هم مصرف کنند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه