دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

محمدی: ترویج فرهنگ ایثار با خلق آثار فاخر هنری میسر است

 کیمیا
 ۲۶ مهر ۱۳۹۷
 0 views
 بدون دیدگاه

 • محمدی: ترویج فرهنگ ایثار با خلق آثار فاخر هنری میسر است

  داود محمدی نماینده قزوین

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان راهکارهای کاربردی ترویجی گفت: اگر می‌خواهیم فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل امروز و آینده انتقال دهیم باید فعالیتها جنبهٔ هنری، فاخر و ماندگار داشته باشد.

  به گزارش ایسنا، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در دومین جلسه شورای ترویج و توسعهٔ فرهنگ ایثار و شهادت طی سال جاری اظهار کرد: برخی از کارهای فرهنگی که مسئولان دستگاه‌های اجرایی براساس ظرفیت‌های موجود انجام می‌دهند، طبق وظایف اداری است.

  وی افزود: اگر می‌خواهیم فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل امروز و آینده انتقال دهیم باید کارهای فاخر و ماندگار هنری مانند تولید فیلم و مستند انجام دهیم.

  رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: درست است برخی از آثار هنری برای خلق شدن زمان زیادی می‌طلبد ولی به وضوح می‌تواند سبک زندگی شهدا را از این طریقه به جوانان انتقال دهد، به همین دلیل امروز خلق چنین آثاری ضروری است.

  محمدی تصریح کرد: در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کتاب‌های زیادی مانند پایی که جا ماند یا دا نوشته‌شده و با جذابیتی که داشته ماندگار شده که امروز هنرمندان باید به سمت خلق چنین آثاری بروند.

  وی عنوان کرد: کشورهایی مانند کره شمالی ارزش زیادی برای شهدای خودشان قائل هستند و با ساخت موزه دفاع مقدس از آثار آن‌ها برای معرفی به مردم استفاده کردند، ما نیز باید چنین کنیم.

  این مسئول افزود: موزه دفاع مقدس در انتقال مفهوم ایثار و شهادت تأثیر بسزایی دارد؛ به همین دلیل ساخت آن باید در استان قزوین تسریع یابد.

  رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بر اتمام ساخت یادمان‌های شهدای گمنام تأکید کرد و گفت: بایستی این یادمان‌ها که اثر ماندگار هستند سریع‌تر عملیات عمرانی آن به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به پایان برسد.

  محمدی افزود: اگر خدمتی که باید به ایثارگران داده شود ولی در ارائهٔ آن، مغایرت قانون و آیین‌نامه‌ای وجود دارد به بنده اطلاع دهید تا از طریق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی موضوع را پیگیری و در جهت رفع آن اقدام کنم.

  انتهای پیام

  برچسب‌ها:

  • ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
  • سینما

برچسب ها

ارسال دیدگاه