دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

ماساژ درماني روش مناسب براي تقويت عضلات

 آرزو
 ۱۴ آبان ۱۳۹۷
 3 views
 بدون دیدگاه

 • ماساژ درماني روش مناسب براي تقويت عضلات

  خبرگزاري آريا – رييس انجمن پزشکان ورزشي ايران مي‌گويد: ماساژ درماني يکي از روشهاي مناسب براي کاهش التهابات، تقويت عضلات و تمدد اعصاب براي ورزشکاران حرفه‌اي قبل از شرکت در تورنمنت‌هاي حساس و مهم است.
  به گزارش خبرگزاري آريا ، دکتر داود رضا شفاعت در گفتگو با ايسنا افزود: يکي از روش‌هاي علمي در دنيا براي کاهش التهابات و تقويت عضلات بدون استفاده از دستگاه و ابزار خاصي ماساژ درماني است که امروزه در کشورهاي آسيايي بويژه جنوب شرقي اين روش طرفداران زيادي دارد. در اکثر کشورهاي اروپايي نيز جامعه پزشکي تلاش مي‌کنند از طريق ماساژ درماني بدون استفاده از داروي خاصي بر بسياري از بيماري‌هاي اسکلتي – عضلاني غلبه کنند و با برطرف کردن التهابات و مواد زائد ذخيره شده در عضلات ورزشکاران را از نظر بعد رواني براي مسابقات حساس و مهم آماده کنند.
  وي گفت: در کشور ما متاسفانه هنوز روش ماساژ درماني جايگاه خود را در بين تيم‌هاي ورزشي پيدا نکرده است و اکثر فدراسيون‌ها شناخت علمي نسبت به اين روش ندارند و تصورشان بر اين است که تنها از طريق فيزيوتراپي مي‌توان آسيب‌هاي اسکلتي و عضلاني را مرتفع کرد. در حالي که ماساژ درماني روش مناسب و کم‌هزينه براي تقويت عضلات و افزايش روحيه ورزشکاران است.
  شفاعت تصريح کرد: از طريق ماساژ درماني مي‌توان محلي که عضلات دچار چسبندگي است با گرم کردن باز کرد، التهابات را از بين برد و با تقويت عضلات ورزشکار را براي شرکت در يک تورنمنت مهم آماده کرد. همچنين ماساژ درماني روش مناسبي براي تمدد اعصاب، رفع خستگي و کسالت بعد از تمرينات است و سبب مي‌شود ورزشکار با روحيه خوبي خود را براي تمرينات بعدي آماده کند.
  رييس انجمن پزشکان ورزشي ايران در پايان در پاسخ به اين پرسش که برگزاري همايش ملي ماساژ درماني چه تاثيري در شناساي جايگاه ماساژ در بين تيم‌هاي ورزشي دارد، اظهار کرد: ما وظيفه داريم به لحاظ علمي با برگزاري چنين همايش‌هايي جايگاه ماساژ درماني را به جامعه ورزشي معرفي کنيم، حال اين که فدراسيون‌هاي ورزشي چقدر در چنين همايش‌هايي مشارکت داشته باشند و از دستاوردهاي علمي آن بهره ببرند، بستگي به علاقمندي آنها دارد. هدف ما کمک به جامعه ورزشي و ارايه خدمات درماني با کم‌ترين هزينه است.

برچسب ها

ارسال دیدگاه