دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

عکس پروفايل شما چه حقايقي را در مورد شخصيت تان بر ملا مي کند؟

 آرزو
 ۱۳ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • عکس پروفايل شما چه حقايقي را در مورد شخصيت تان بر ملا مي کند؟

  خبرگزاري آريا –
  عکس پروفايل
  تصميم گيري افراد براي انتخاب عکس پروفايل شان در شبکه هاي اجتماعي متفاوت است‎
  در دنياي مدرن امروز روش هاي مختلفي براي شناخت شخصيت افراد وجود دارد که يکي از آنها عکس پروفايل شما در فضاي مجازي است که در ادامه به چند نکته جالب و مهم در اين باره اشاره مي شود
  روانشناسي شخصيت شما با استفاده از عکس پروفايل
  دکتر سفيدچيان، متخصص اعصاب و روان و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي بابل، در رابطه با انتخاب عکس پروفايل افراد در فضاي مجازي و ارتباط ان با شخصيت افراد نکاتي بيان مي کند که در ادامه به آنها اشاره مي شود.
  تصميم گيري افراد براي انتخاب عکس پروفايل شان در شبکه هاي اجتماعي متفاوت است. عده اي عکس خودشان را مي گذارند، عده اي عکس طبيعت، عده اي عکسي از يک محل تاريخي و … . آن چه در اين بين مهم و قابل توجه مي شود، اين است که حدود ۷ درصد رابطه از طريق زبان و گفتار است و بقيه به وسيله صوت، لحن، زبان بدن، اشارات، تصوير، تصورات و تخيلات ابراز مي شود.
  در فضاي مجازي، افراد از عکس پروفايل به عنوان شناسه معرفي استفاده مي کنند که حاوي يک پيام ذهني و غيرکلامي است. در همين زمينه، پُست ها، عکس نوشته ها، نام کاربري، شناسه رمز، امضا، استيکرهاي مورد استفاده و … همه از اين ويژگي برخوردارند. به عبارتي در انتخاب اين شاخصه ها، خودآگاه و ناخودآگاه (که نقش بسيار ويژه اي دارد) ما به طور غيرمستقيم و به عنوان يک رفتار غيرکلامي به بيان ديدگاه هاي خود مي پردازيم. رايج ترين انتخاب هاي افراد براي عکس پروفايل شان را دسته بندي کرده ايم و نکاتي درباره رفتارشناسي بر اساس آن تقديم مي شود.
  ۵ نکته مهم درباره شخصيت شناسي بر اساس عکس پروفايل
  قبل از مطالعه اين مطلب و رفتارشناسي بر اساس عکس پروفايل افراد در شبکه هاي اجتماعي، بايد پنج نکته مهم را بدانيد:
  مسائل روان شناختي، واجد هويتي با آزمون و خطاست، بنابراين موارد تقديمي، اطلاق تام ندارد.
  مطالعه رفتار يک شخص از پيچيدگي هاي خاص خود برخوردار است.
  بيان اين موارد، لزوماً دليل بر غير طبيعي بودن رفتار نيست.
  قضاوت درباره رفتار يک شخص، نياز به دريافت شرح حال کامل و مصاحبه چهره به چهره دارد. بنابراين ارزيابي در اين زمينه، تنها به بخشي از رفتار آدمي اشاره دارد.
  هدف کلي، تاکيد بر اين نکته است که هيچ رفتاري (کلامي و غيرکلامي يا خودآگاه و ناخودآگاه) بي معني نيست.
  عکس کارتون
  حاکي از تمايل به رويا و تخيل، فرار ناخودآگاه از واقعيات زندگي، به نوعي مشغوليت به بازي کودکانه، کودک درون فعال، نشاني از تحرک و فعاليت و جنب و جوش، اهل مزاح و شوخي و طنز، مملو از شيطنت هاي دوران کودکي. عکس ترسناک و مخوف، نشاني از اضطراب و ترس و وحشت دروني، در جست و جوي خطر، وجود تمايلات خودآزارانه يا دگرآزارانه، آشفتگي ذهن و رفتار، اهل بگو مگو و جر و بحث، عموماً ناسازگار و نمادي از عصبانيت و پرخاشگري در شخصيت.
  عکس کودک
  اعلام نقش مادري، برگشت ناخودآگاه به زمان کودکي، در جست وجوي صداقت و مهرباني و روراستي دوران کودکي، به دنبال حمايت و نوازش خانواده و محيط اطراف، نمادي از پاک نهادي، گاهي نشان از اضطراب و ترس و افسردگي که خود را با تمايل به برگشت به زمان کودکي و جلب توجه و محبت آن زمان نشان مي دهد، نشاني از مظلوميت و وابستگي بيش از حد به خانواده.
  نداشتن عکس
  علاقه نداشتن به معرفي، جلب توجه معکوس، تصميم به فعاليت براي مدت کوتاه در شبکه هاي اجتماعي، قصد بر ناشناس باقي ماندن، ترديد در تصميم و انتخاب، نداشتن تمايل براي بيان جنسيت، تمايل به ارائه يک شخصيت مبهم از خود، محک زدن ديگر افراد، بي حوصلگي، گاهي افسردگي با نوشتن عبارت فاقد عکس در بيو و ابراز بي محاباي مطالب.
  عکس خود شخص
  بياني از صداقت و روراستي، خوشبين به ديگران، ساده دلي، گاهي نشان از مطرح کردن خود (در صورت ژست خاص) و گاهي تمايل به جذب محبت ديگران (در صورت ژست خاص)
  عکس تاريخي
  اهل گفت وگو، تمايل به ارائه توضيحات و جزئيات يک مطلب، همذات پنداري و تمايل به تقليد از مشاهير حوزه ادب و فرهنگ و تاريخ، گاهي تمايل به کم حرفي (به رغم پُرنويسي!)، گرايش بيشتر به درون گرايي، علاقه مند به کاوش و داراي ذهني جست وجوگر.
  عکس هايي با تم عاشقانه
  (عکس هايي با تم عاشقانه شامل دختران دلفريب، قلب تيرخورده! برهنگي، درآغوش گرفتن و … مي شود) در جست وجوي محبت، عواطف بسيار شکننده، در بسياري از موارد بيان کننده تجربه حداقل يک بار شکست عشقي، وجود اضطراب و تنش و افسردگي و غم و اندوه در مقاطعي از زندگي، تمايل به انزوا، عموماً زودرنج، احساس خستگي زودرس، وابستگي عاطفي شديد، واجد تمايلات آشکار يا سرکوب شده جنسي و گاهي داراي تفکرات بدبينانه با توجه به شکست عشقي قبلي.
  عکس طبيعت
  ابراز ويژگي مهرباني، بيان لطافت و زيبايي، علاقه به محل تولد، در جست وجوي صلح و آرامش، گاهي نماد مهد و زمين و مادر، نداشتن علاقه به شرکت در بحث هاي جنجالي و تنش آور، گاهي نشان از اضطراب درون فرد که به دنبال آرامش طبيعت است. در خور ذکر است که اين گزينه، مورد استفاده عموم خانم هاست و البته نوع عکس يعني گل، گياه، حيوان و … در جاي خود معناي خاص خود را دارد.
  منبع : khorasannews.com

برچسب ها

ارسال دیدگاه