دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای برنامه‌های فرهنگی است

 کیمیا
 ۲۰ آبان ۱۳۹۷
 7 views
 بدون دیدگاه

 • ترکمان:

  عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای برنامه‌های فرهنگی است

  ترکمان

  رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر این مطلب که ما تلاش داشته‌ایم که در عرصه‌ فعالیت‌های فرهنگی در تمام امور در خارج از کشور فعالیت‌های خود را از نظر کمی و کیفی افزایش بدهیم و خوشبختانه در این عرصه موفقیت‌های زیادی حاصل شده است گفت:عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای قانون موافقت نامه‌ فرهنگی و برنامه مبادلات فرهنگی است چرا که در دنیای امروز گفت‌وگو و تعامل فرهنگی می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

  ابوذر ابراهیمی ترکمان در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر این مطلب که یکی از مهمترین سازمان‌های فرهنگی کشور که متولی روابط فرهنگی کشور با دنیا است، قطعا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است اظهار کرد:‌ فرهنگ در هر حوزه‌ای می‌تواند موثر باشد و این ظرفیت بزرگی است که باید از آن استفاده کنیم. در دنیای امروز گفت‌وگو یکی از راههایی است که از طریق آن می‌توانیم با جهان تعامل داشته باشیم و فرهنگ خود را به جهانیان منتقل کنیم.

  وی در ادامه با اشاره به این موضوع که در حال حاضر با بیش از ۱۰۰ کشور جهان موافقت‌نامه‌ فرهنگی امضاء شده است و به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسیده است،ادامه داد:بعد از امضای این تفاهم‌نامه‌ها که به امضای دولت می‌رسد طرفین برنامه‌های مبادلاتی برای سه تا ۵ سال آینده را امضاء می‌کنند و برنامه‌ها اجرایی می‌شود. عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای قانون موافقت‌نامه‌ فرهنگی و برنامه‌ مبادلات فرهنگی است.

  رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد:ما همواره به توسعه روابط فرهنگی اهتمام ویژه‌ای داشته‌ایم و در تلاش هستیم که بتوانیم از حداکثر ظرفیت‌ها استفاده کنیم و با ایرانیان مقیم خارج از کشور و سایر ملت‌ها از بعد فرهنگی ارتباط برقرار کنیم. در صدد بوده‌ایم که هم افزایی‌ها از بین برود و کارهای فرهنگی در خارج از کشور نسبت به گذشته هم از بعد کیفی و کمی پیشرفت بیشتری داشته باشد.   بر همین اساس با سازمان‌ها و ارگانهای مختلفی در داخل از کشور هماهنگی داشته‌ایم تا بتوانیم از گروههای متعدد نیروهای مختلف را به خارج از کشور اعزام کنیم. مثلا یکی از فعالیت‌های ما در حوزه‌ گردشگری بوده است که با توافق سازمان گردشگری و میراث توانسته‌ایم به این مهم دست پیدا کنیم و رایزن‌های فرهنگی ما به عنوان نمایندگان افتخاری سازمان میراث و گردشگری، انجام وظیفه می‌کنند.

  ترکمان تاکید کرد: در بعد مسائل دینی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای داشته‌ایم که از جمله آنها حضور طلاب از سوی ما در کشورهای خارجی بوده است و رابطه بسیار خوبی با جامعه المصطفی العالمیه داشته‌ایم. برگزاری مسابقات قرآنی، نمایشگاه قرآن، نمایشگاه کتاب و جشنواره‌های فیلم و عکس و… و. از جمله اقداماتی است که در این عرصه به سرانجام رسانده‌ایم. عمده فعالیت ما در موضوعات علوم انسانی و دینی بوده است که خوشبختانه در عرصه‌ مسائل فرهنگی تاثیر بسیار زیادی داشته است.

  وی ادامه داد:‌در طول سالهای گذشته نیز هفته فیلم را در کنار هفته‌های فرهنگی به صورت جداگانه راه‌اندازی کرده‌ایم و فیلم‌های تاثیرگذاری که دارای پیام باشد را با ماهیت انقلابی و دینی با هماهنگی‌های انجام شده اجازه پخش آنها را گرفته‌ایم و حتی در برخی از موارد از کارگردان‌های فیلم‌ها و بازیگران آنها دعوت کرده‌ایم که در اکران فیلم‌ها حضور داشته باشند و در هفته‌های فرهنگی این فیلم‌ها با زیر نویس برای مخاطبان پخش می‌شود. در جهان امروز فعالیت در عرصه‌ فرهنگ می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و ما درصدد هستیم که از هر فرصتی برای این منظور بهره ببریم. فیلم، نقاشی، عکاسی و … می‌تواند در این عرصه تاثیر گذار باشد و خوشبختانه با سازمان سینمایی کشور ارتباط خوبی برقرار کرده‌ایم و عمده رایزن‌های ما در خارج در حوزه‌ فیلم و مسائل دینی بسیار فعال هستند.

  انتهای پیام

  برچسب‌ها:

  • ابوذر ابراهیمی ترکمان
  • جامعة‌المصطفی العالمیه
  • رایزن فرهنگی
  • سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  • گفت‌وگوی فرهنگی
  • نمایشگاه قرآن کریم
  • هفته‌‌‌های فیلم

برچسب ها

ارسال دیدگاه