دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

علائم عفونت گوش مياني در کودکان

 آرزو
 ۲۶ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • علائم عفونت گوش مياني در کودکان

  خبرگزاري آريا- رئيس شانزدهمين همايش بين‌المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران گفت: به همراه بي‌قراري درد گوش، کم شنوايي همراه با علائم عفونت تنفسي فوقاني مانند سرماخوردگي را جدي بگيريد.
  به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي اين همايش، رئيس انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران افزود: در گذشته زماني که بر اثر عفونت گوش آسيب پايدار به گوش مياني وارد مي‌شد تمام گوش مياني توسط جراح تخليه مي‌شد و شنوايي افت بسزايي پيدا ميکرد، ولي امروزه با عمل‌هاي جراحي در صورتي که بيمار به موقع به متخصص مراجعه کند عفونت مزمن را مي‌تواند با درمان‌هاي ترميمي نه تنها عفونت را کنترل کند بلکه شنوايي فرد راهم بهبود ببخشد.
  دکتر خواجوي گفت: همچنين درخصوص تومور‌هاي اعصاب شنوايي که داخل جمجه قرار دارد در گذشته جراحي بسيار وسيع صورت مي‌گرفت و آسيب جدي به اعصاب شنوايي و تعادلي و همچنين اعصاب صورت وارد مي‌شد، ولي امروزه با روش‌هاي محافظه کارانه بدون آسيب به نسوج و اعصاب ديگر داخل مغزتومور برداشته مي‌شود و سلامتي فرد به دست مي‌آيد.
  وي افزود: درخصوص تومور‌هاي حنجره اگر بيمار با توجه به علائم اوليه مراجعه کند با روش‌هاي ساده معاينه در مطب، بيماري تشخيص داده ميشود و با روش‌هاي پيشرفته‌اي که وجود دارد تومور‌ها درمان کامل مي‌شود و حتي بيمار صداي خود را داشته باشد در مراحل پيشرفته نيز که حنجره به طور کامل برداشته مي‌شود با توجه به امکانات پيشرفته امروزي فرد قادر به تکلم و صحبت کردن است.
  خواجوي گفت: درمجموع در تمامي قسمت‌هاي جراحي‌هاي ناحيه گوش و گلو و بيني و سر و گردن با توجه به پيشرفت‌هاي امروزه در دنيا که در ايران هم امکانات آن وجود دارد، قابل درمان خواهد بود بالاخص روش‌هاي جراحي قاعده جمجمه به وسيله روش‌هاي آندوسکوپيک پيشرفته بدون نياز به باز کردن قسمت‌هاي مهمي از صورت و جمجمه، انجام مي‌شود و بيمار هم از نظر ظاهر و هم عملکرد آسيب نمي‌بينند.
  شانزدهمين همايش بين‌المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو، بيني و سر و گردن ايران از ۶ تا ۹ آذر در مرکز همايش‌هاي رازي تهران با حضور صاحبنظران بين‌المللي و استادان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور برگزار مي‌شود.

برچسب ها

ارسال دیدگاه