دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

ضعف‌ها و قوت‌های نمایشی جشنواره‌ی تئاتر کودک همدان

 کیمیا
 ۶ آبان ۱۳۹۷
 0 views
 بدون دیدگاه

 • ضعف‌ها و قوت‌های نمایشی جشنواره‌ی تئاتر کودک همدان

  آخرین روز جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان

  دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان با اشاره به درخشان شدن آثار خیابانی و خردسال گفت: با این حال نمایش‌های بخش صحنه‌ای ضعیف‌تر شده و این به‌خاطر بخش‌هایی است که در هر دوره به جشنواره اضافه شده است.

  به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، مریم کاظمی در سفر به همدان با هنرمندان و فعالان حوزه تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان به گفت و گو نشست.

  در این جلسه کاظمی با ابراز امیدواری از اینکه «امسال جشنواره‌ای بهتر از سال گذشته در همدان برگزار کنیم» گفت: استقبال مردم از نمایش‌های جشنواره در همدان استثنایی است و در تهران حتی در جشنواره فجر هم چنین استقبالی از جشنواره نمی‌شود. اعتبار جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به همین استقبال مردم است.

  او در ارزیابی آثار رسیده به جشنواره نیز افزود: کارهای خیابانی و خردسال هر سال درخشان‌تر می شود؛ اما بخش های صحنه‌ای ضعیف‌تر شده است و این به خاطر بخش هایی است که در هر دوره به جشنواره اضافه شده است در حالی که اگر بخشی به جشنواره اضافه می شود باید با نظر کارشناسی باشد.

  دبیر این جشنواره درباره طراحی پوستر جشنواره نیز گفت: درمورد پوستر جشنواره هیچ محدودیتی وجود ندارد که حتما از تهران باشد؛ برای  پوستر این دوره فراخوان منتشر نشد اما اگر کسی طرح خوب و قابل توجهی داشت می توانست به دبیرخانه اعلام کند تا مورد بررسی قرار بگیرد.

  کاظمی کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره را که بیشتر و تخصصی‌تر شده، در سه حوزه بخش تخصصی برای اهالی تئاتر ، بخشی برای کودکان و نوجوانان و کارگاه‌هایی هم برای مربیان معرفی کرد.

  علیرضا درویش‌نژاد ـ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ـ نیز که در این نشست حضور داشت بیان کرد: برای پیشبرد امور، برگزاری برنامه ها را به اهالی آن واگذار کنیم. در برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان هم همین نگاه وجود دارد بنابر این امور را به انجمن نمایش و اهالی تئاتر استان سپرده‌ایم.

  رئیس جشنواره بیست و پنجم افزود: برای برگزاری جشنواره در همدان زیر ساخت‌ها فراهم شده و سالن‌های نمایش هم تعمیر و تجهیز خواهد شد. بخش جنبی جشنواره باید تقویت شود و مراسم افتتاحیه، اختتامیه و جنبی هم نیازمند تحول و ایجاد جذابیت است.

  در این نشست اردشیر صالح‌پور ـ قائم مقام و مشاور دبیر جشنواره ـ نیز حضور داشت.

  انتهای پیام

  برچسب‌ها:

  • دبیر جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان

برچسب ها

ارسال دیدگاه