دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

صندل قرمز گياهي با فوايد فراوان

 آرزو
 ۶ آذر ۱۳۹۷
 3 views
 بدون دیدگاه

 • صندل قرمز گياهي با فوايد فراوان

  خبرگزاري آريا –
  صندل قرمز,گياه صندل قرمز,فوايد صندل قرمز صندل قرمز نام يک گونه از زيرخانواده کهوريان است
  به فارسي صندل و به هندي چندن و در کتب طب سنتي انوع آن با نام صندل آمده است. به طور کلي دو نوع صندل در بازار عرضه مي شود، صندل سفيد يا زرد و صندل قرمز که البته با اين که نام هر دو آن ها صندل است از درختان يک خانواده گياهي به دست نمي آيند و چوب درختان از دو خانواده گياهي مختلف هستند که در اين مطلب به صندل قرمز و خواص، فوايد، نحوه استفاده از اين گياه پرداخته مي شود.
  صندل قرمز چيست؟
  صندل قرمز (نام علمي: Adenanthera pavonina) نام يک گونه از زيرخانواده کهوريان است.
  به فارسي در کتب طب سنتي صندل قرمز يا صندل سرخ گويند. چوب اين درخت به چين وارد مي شود و درخت آن بومي مناطق هند، حبشه و زنگبار است. چوب آن قرمز است که به نام صندل قرمز معروف مي باشد. در کتب طب سنتي ايران اين صندل را در رديف صندل سفيد تحت عنوان صندل نام مي برند در صورتي که چوب دو درخت متفاوت هستند و خواص آن ها نيز تا حدودي متفاوت است.
  نام علمي صندل قرمز Pterocarpus santalinus L مي باشد.و نام هاي ديگر صندل سرخ، صندلان و صندل احمر ميباشد.
  تركيبات شيميايى‏ صندل قرمز:
  صندل قرمز از نظر تركيبات شيميايى در سر شاخه‏ هاى تازه درخت صندل قرمز گلوكوزيد و يك ماده رنگى قرمز وجود دارد. چوب صندل قرمز داراى عطر و بويى نيست. از اين درخت در اثر شكافى كه به تنه آن وارد مى‏شود صمغى مى‏گيرند كه به كينو معروف است، در صمغ كينو كه از اين درخت گرفته مى‏شود يك نوع تانن خاصى به نام كينوتانيك اسيد و يك ماده رنگى قرمز گرفته مى‏شود و با تقطير خشك، از آن مواد پيروكاتچين‏ و پروتوكاتچى نيك اسيد به دست مى‏آيد كه اثر آنها تقريبا شبيه كاتچو است.
  خواص صندل قرمز يا سرخ:
  طبع صندل قرمز سرد و خشک است.
  در هندوستان از چوب صندل قرمز به عنوان خنک کننده و قابض و تونيک در استعمال خارجي براي ناراحتي هاي صفراوي و رفع التهاب و سردرد گرم و کاهش تب و همچنين براي رفع ناراحتي هاي پوست و ضمنا براي تقويت ديد چشم تجويز مي شود. در تايوان از محلولي که از خيس کرده خاک اره آن حاصل مي شود، براي کاهش ورم استفاده مي شود.
  در اندونزي خاک اره صندل قرمز را با برنج مي پزند و براي قطع خونريزي مي خورند. چوب قرمز آن داروي رفع ناراحتي خون است و در زخم ها و جراحت هاي مختلف از آن براي قطع خونريزي و از بين بردن چرک و عفونت استفاده مي کنند. بومي ها در تايوان از اين گياه به عنوان يک داروي سري براي معالجه مسموميت استفاده مي کنند.
  براي تقويت ديد چشم از دمكرده گياه صندل سرخ استفاده مي‌كنند.
  صندل قرمز,گياه صندل قرمز,فوايد صندل قرمز طبع صندل قرمز سرد و خشک است
  خواص پودر صندلي براي پوست و زيبايي:
  پودر صندل يک ماده طبيعي است که به شيوه هاي مختلفي براي درمان و زيباسازي پوست استفاده مي شود. در اينجا چند استفاده از چوب صندل در زيبايي را بيان ميکنيم:
  براي درمان آکنه
  يک قاشق غذاخوري از پودر چوب صندل را با نصف قاشق چاي خوري پودر زردچوبه وکمي شير يا آب مخلوط کرده تا به شکل خمير درآيد . اين خمير را به مدت ۳۰ دقيقه روي صورت نگه داريد سپس بشوييد. اين درمان آکنه سنتي ثابت کرده است که بسيار مفيد است
  براي پوست هاي خشک
  روغن صندل زماني که پوست خشک است استفاده مي شود داروي خوبي براي درمان پوست پوسته پوسته و خشک است. شما همچنين مي توانيد پودر چوب صندل را با مقداري شير بر روي صورت بماليد، آن را انعطاف پذير و نرم ميکند
  براي از بين بردن لکه هاي قهوه اي مايل به زرد
  صندل داراي خاصيتي براي تسکين پوست هاي آفتاب سوخته است . پودر چوب صندل را با کمي روغن نارگيل و روغن بادام مخلوط کنيد و بعنوان ماسک صورت استفاده کنيد لکه هاي قهوه اي از بين مي روند
  براي چين و چروک پوست
  صندل همچنين مي تواند بعنوان يک ماسک صورت براي از بين بردن چين و چروک پوست استفاده شود. زرده تخم مرغ، عسل، پودر چوب صندل و اسطوخودوس ماسک درست کرده . چند بار در هفته به پوست بزنيد
  براي نرم و درخشان کردن پوست
  صندل نيز يک درمان خوب براي پوست هاي نرم و درخشان است. صورت خود را خوب با روغن چوب صندل ماساژ دهيد.همچنين مي توانيد پودر چوب صندل را با هر روغن ديگر مخلوط کرده ماساژ دهيد و بمدت ۱۲ ساعت بر روي پوست بماند.
  گردآوري: بخش سلامت بيتوته
  hidoctor.ir
  iapdent.ir

برچسب ها

ارسال دیدگاه