دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

شخصیت شناسی انیاگرام؛ پرسش و پاسخ

 کیمیا
 ۹ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • یکی از تئوری‌های جالب در زمینه شخصیت شناسی، تئوری انیاگرام است که هنوز در ایران در بین روانشناسان متخصص و اساتیددانشگاه، چندان شناخته شده نیست. تئوری انیاگرام یا تیپ‌های نه گانه (در شکل فعلی آن) در واقع ترکیبی از عرفان شرقی و روانشناسی مدرن است. در اینجا آقای احسان یزدان پناه مربی توسعه فردی و سازمانی به پرسش‌های شما درباره تیپ‌های نه گانه پاسخ می‌دهد.

  برترین ها: یکی از تئوری‌های جالب در زمینه شخصیت شناسی، تئوری انیاگرام است که هنوز در ایران در بین روانشناسان متخصص و اساتیددانشگاه، چندان شناخته شده نیست. این تئوری در ابتدا توسط جورجیوف دانشمند و عارف بزرگ روسی مطرح شد و بعدهاتوسط روانشناسان خصوصا “نارن جو” وارد حیطه روانشناسی گردید و تا کنون پژوهش‌های زیادی در ابعاد گوناگون روی آن صورت گرفته است و اکنون جایگاه ویژه‌ای در جهان پیدا کرده است.

  تئوری انیاگرام یا تیپ‌های نه گانه (در شکل فعلی آن) در واقع ترکیبی از عرفان شرقی و روانشناسی مدرن است. هدف جورجیوف از تحقیق در این زمینه شناخت ابعاد شخصیت انسان و ارائه راهکار برای رشد و خود آگاهی بیشتر انسان بوده است. زیرا جورجیوف بر این باور بود که تا انسان خود را به درستی نشناسد، قادر به کمک به خود و نیز کمک به دیگران نخواهد بود.

  او انسان‌ها را به نه تیپ شخصیتی تقسیم می‌کند که هر تیپ دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود می‌باشد.در اینجا آقای احسان یزدان پناه مربی توسعه فردی و سازمانی به پرسش‌های شما درباره تیپ‌های نه گانه پاسخ می‌دهد.

  در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید
  شخصیت شناسی انیاگرام؛ پرسش و پاسخ
  قسمت های قبلی برنامه:
   

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ نهم: صلح طلب

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ هشتم: قدرت‌طلب

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ هفتم: خوشگذران

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ ششم: وفادار

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ پنجم: محقق

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ چهارم: فردگرا

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ سوم: هدفمند

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ دوم: مهر طلب

  شخصیت شناسی انیاگرام؛ تیپ اول: کمال‌گرا

برچسب ها

ارسال دیدگاه