دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

سرطان دهان در انتظار شهرنشينان

 آرزو
 ۱۹ مهر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • سرطان دهان در انتظار شهرنشينان

  خبرگزاري آريا – نتايج يک بررسي جديد نشان مي‌دهد، زندگي در شهر‌هاي آلوده ريسک سرطان دهان در مردان را دست کم ۴۰ درصد افزايش مي‌دهد.
  به گزارش خبرگزاري آريا از فارس، نتايج يک بررسي جديد که توسط محققان آمريکايي صورت گرفته نشان مي‌دهد، زندگي در شهر‌هاي آلوده ريسک سرطان دهان در مردان را دست کم ۴۰ درصد افزايش مي‌دهد.
  در اين پژوهش بيش از ۴۸۲ هزار مرد مورد بررسي قرار گرفتند و مشخص شد، ريسک بروز سرطان دهان در مردان با زندگي در شهر‌هاي آلوده بيش از ۴۳ درصد افزايش مي‌يابد.نتايج بررسي‌هاي متعدد حاکي از آن است که ميزان سرطان دهان در کشور‌هاي آسياي شرقي و در پي افزايش آلودگي بسيار شايع شده است.به گفته کارشناسان بهداشتي، آلودگي هوا در طولاني مدت، افزايش خطر مرگ و همچنين افزايش سرطان ريه را به دنبال دارد.
  داده‌هاي منتشر شده از سوي مؤسسه بيماري‌هاي سازمان جهاني بهداشت حاکي از آن است که از هر ۱۰ مرگ در دنيا، يک مورد به علت مواجهه طولاني مدت با آلودگي هوا است.
  مطالعات همچنين نشان داده‌اند، قرار گرفتن در معرض ذرات ريز باعث افزايش خطر ابتلا به بيماري‌ هاي ريوي و قلبي مي‌شود؛ همچنين بيماري‌هاي مزمن مانند آسم و برونشيت را حادتر مي‌کند.
  سازمان جهاني بهداشت برآورد مي‌کند، سالانه ۷ ميليون نفر در سراسر جهان به علت آلودگي هوا مي‌ميرند و بيشتر مرگ و مير‌ها در کشور‌هاي کم و درآمد متوسط به ويژه در آسيا و آفريقا رخ مي‌دهد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه