دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

رژيم غذايي عجيب براي کاهش وزن

 آرزو
 ۱۴ آبان ۱۳۹۷
 5 views
 بدون دیدگاه

 • رژيم غذايي عجيب براي کاهش وزن

  خبرگزاري آريا – يافته‌هاي پژوهشي جديد نشان مي‌دهد غذايي خوشمزه مي‌تواند جزئي از يک رژيم سالم باشد و منجر به اضافه وزن هم نشود.
  به گزارش خبرگزاري آريا از باشگاه خبرنگاران، پاستا نمونه‌اي از کربوهيدرات‌هاي تصفيه شده است، اين دسته از کربوهيدرات‌ها پيش از اين به عنوان يکي از عواملي که منجر به اپيدمي اضافه وزن مي‌شوند، شناخته شده بودند، چرا که کربوهيدرات‌هاي تصفيه شده مي‌توانند به سرعت جذب جريان خون شوند.
  با اين حال شاخص گليسميک پاستا پايين است و بنابراين خوردن پاستا سطح قند خون را به اندازه ديگر کربوهيدرات‌ها افزايش نمي‌دهد.
  پژوهشگران بيمارستان سنت مايکل تحليلي سيستماتيک روي همه داده‌هاي مربوط به آزمايش‌هاي کنترل شده تصادفي انجام دادند. آنها از ميان حدود ۲۵۰۰ مشارکت کننده ۳۰ مورد را يافتند که پاستا را به جاي ساير کربوهيدرات‌ها و به عنوان بخشي از يک رژيم غذايي سالم با شاخص گليسميک پايين مصرف مي‌کردند.
  جان سيونپيپر سرپرست اين پژوهش که در مرکز تغذيه باليني و اصلاح ريسک مشغول به کار است، مي‌گويد: اين پژوهش نشان مي‌دهد که خوردن پاستا منجر به اضافه وزن يا افزايش چربي خون نمي‌شود؛ در واقع نتايج آزمايش نشان مي‌دهد که پاستا مي‌تواند منجر به کاهش جزئي وزن هم بشود بنابراين برخلاف نگراني‌هاي قبلي شايد بتوان گفت پاستا مي تواند جزئي از يک رژيم غذايي سالم مانند رژيم غذايي با شاخص گليسميک پايين باشد.
  شرکت کنندگان در اين آزمايش به طور متوسط هفته اي ۳٫۳ بار پاستا خوردند که هر بار آن معادل تقريباً يک نصف فنجان پاستاي پخته شده بود.
  شرکت کنندگان پس از دوره اي دوازده هفته‌اي حدوداً نيم کيلو کاهش وزن داشتند.
  نويسندگان اين پژوهش تأکيد دارند که يافته‌هاي آن ها در حالتي درست است که پاستا در کنار ديگر غذاهاي با شاخص گليسميک پايين و به عنوان بخشي از يک رژيم غذايي با شاخص گليسميک پايين مصرف شود.
  پژوهشگران معتقدند براي اين که مشخص شود که آيا مصرف پاستا به عنوان بخشي از رژيم‌هاي غذايي سالم ديگر منجر به کاهش وزن خواهد شد به تحقيقات بيشتري نياز است.

برچسب ها

ارسال دیدگاه