دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

رژيم غذايي براي کوچک شدن پروستات

 آرزو
 ۷ آبان ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • رژيم غذايي براي کوچک شدن پروستات

  خبرگزاري آريا –
  بزرگ شدن پروستات, درمان التهاب پروستات
  رژيم غذايي براي کوچک شدن پروستات
  مرداني که با علائم بزرگ شدن پروستات که به نام هايپرپلازي خوش خيم پروستات (BPH) نيز شناخته مي شود، مانند مکث در ادرار، تکرر ادرار شبانه، و جريان ضعيف ادرار مواجه هستند، گزينه هاي مختلفي براي کمک به کوچک شدن اين غده و بهبود شرايط خود در اختيار دارند. برخي از اين گزينه ها شامل داروهايي براي بزرگي پروستات هستند که مي تواند برخي عوارض جانبي ناخوشايند را به همراه داشته باشد و همچنين درمان هاي طبيعي و گياهي نيز در دسترس هستند.
  ايجاد تغييرات در سبک زندگي يکي از روش هاي طبيعي است که مي توانيد براي کوچک شدن اندازه پروستات مد نظر قرار دهيد.
  به خاطر داشته باشيد که مي توانيد علائم يک پروستات بزرگ شده را تجربه کنيد، بدون اين که در واقع اين اتفاق رخ داده باشد و بالعکس. در هر صورت، مواد غذايي که در ادامه به آنها اشاره شده است مي توانند به همراه درمان هاي طبيعي ديگر مانند ورزش منظم، حفظ وزن سالم، حفظ تعادل هورمون ها، مصرف مکمل هاي طبيعي، و محدود کردن محرک هايي مانند الکل و کافئين، هم از سلامت پروستات و هم سلامت دستگاه ادراري شما پشتيباني خواهد کرد.
  بزرگ شدن پروستات, درمان التهاب پروستات
  مصرف آواکادو باعث کاهش التهاب پروستات ميشود
  آووکادو
  آووکادو از جمله معدود مواد غذايي است که مقدار خوبي از بتا-سيتواسترول، ماده اي موثر در کاهش التهاب پروستات، را ارائه مي کند. به عنوان مثال، يک مطالعه به ارزيابي شرايط ۱۷۷ مرد داراي پروستات بزرگ شده پرداخت. شرکت کنندگان به مدت شش ماه روزانه ۱۳۰ ميلي گرم بتا-سيتواسترول دريافت کردند. پس از پايان مدت مطالعه، شرکت کنندگان بهبود قابل توجه در امتيازهاي علائم ادراري و پروستاتي را نشان دادند که در حقيقت قابل مقايسه با بهبود حاصل از مصرف داروي پروسکار (Proscar) بود.
  از ديگر مواد غذايي که منبع خوبي براي بتا-سيتواسترول هستند مي توان به گل تاج خروس، برگ گشنيز، گردوي آمريکايي، دانه هاي کدو تنبل، سويا، و جوانه گندم اشاره کرد.
  بزرگ شدن پروستات, درمان التهاب پروستات
  چاي سبز در مهار ۵-آلفا ردوکتاز، آنزيمي که در بزرگ شدن پروستات نقش دارد
  چاي سبز
  چاي سبز حاوي کاتچين ها، از جمله اپي‌گالوکاتچين ها است که آنتي اکسيدان هايي قوي محسوب مي شوند و مي توانند بر توليد و فعاليت هورمون ها اثرگذار باشند، از اين رو، ممکن است در درمان بزرگي پروستات مفيد باشند.
  همچنين، چاي سبز در مهار ۵-آلفا ردوکتاز، آنزيمي که در بزرگ شدن پروستات نقش دارد و تبديل عادي تستوسترون به دي هيدروتستوسترون (DHT) را کاهش مي دهد، موثر عمل مي کند. تجمع دي هيدروتستوسترون رشد سلول هاي پروستات و در نتيجه آن بزرگ شدن آن را تشويق مي کند.
  بزرگ شدن پروستات, درمان التهاب پروستات
  عصاره آب انار در پيشگيري از بزرگ شدن پروستات ناشي از فعاليت تستوسترون موفق بوده
  انار
  هم مطالعاتي با سوژه هاي حيواني و هم سوژه هاي انساني توانايي انار براي کمک به مديريت بزرگي پروستات را نشان داده اند. در يکي از جديدترين مطالعات، عصاره آب انار در پيشگيري از بزرگ شدن پروستات ناشي از فعاليت تستوسترون موفق بوده است. دانشمندان ويژگي هاي آنتي اکسيداني و ضد التهابي انار را عوامل کليدي در اين زمينه مي دانند.
  در آزمايش هاي باليني با حضور سوژه هاي انساني، دانشمندان شواهدي مبني بر اين که آب انار به افزايش چشمگير متابوليت هاي اکسيد نيتريک منجر شده است را شاهد بودند که به نظر مي رسد عامل کليدي در تسکين علائم بزرگي پروستات است.
  بزرگ شدن پروستات, درمان التهاب پروستات
  کمبود امگا-۳ به بروز مشکلات پروستات منجر شود
  ماهي سالمون و ديگر ماهي هاي چرب
  ماهي هاي چرب که از آن جمله مي توان به سالمون، تن، شاه ماهي، ساردين، و خالمخالي اشاره کرد سرشار از اسيدهاي چرب امگا-۳ هستند که ممکن است سطوح ناکافي از اين ماده مغذي به بروز مشکلات پروستات منجر شود.
  مطالعه اي که به تازگي در نشريه International Urology and Nephrology منتشر شد، نشان داد که اسيدهاي چرب امگا-۳ اثر بالقوه در کاهش التهاب در اندام هاي اورولوژيک، از جمله پروستات دارند.
  اگر تمايلي به مصرف ماهي نداريد، مي توانيد براي دريافت اسيدهاي چرب امگا-۳ منابع غذايي ديگر مانند پودر بذر کتان، دانه هاي چيا، ارگانو، گردو و اسفناج را مد نظر قرار دهيد.
  بزرگ شدن پروستات, درمان التهاب پروستات
  رب گوجه فرنگي نسبت به گوجه فرنگي تازه منابع بهتري براي ليکوپن هستند
  گوجه فرنگي
  گوجه فرنگي هاي رسيده بيشترين ميزان ليکوپن را دارا هستند که يک ترکيب کوچک کننده پروستات محسوب مي شود. براي بهره‌مندي از بيشترين ميزان ليکوپن موجود در گوجه فرنگي بايد آن را به صورت پخته مصرف کنيد. به عنوان مثال، رب گوجه فرنگي، و سوپ گوجه فرنگي نسبت به گوجه فرنگي تازه منابع بهتري براي ليکوپن هستند. شواهد نشان داده اند که ليکوپن مي تواند به مردان مبتلا به بزرگي پروستات کمک کند و سطوح آنتي‌ژن، پروتئيني مرتبط با بزرگ شدن پروستات و التهاب پروستات، را کاهش دهد.
  از ديگر منابع ليکوپن مي توان به زردآلو، پاپايا، گريپ فروت صورتي، و هندوانه اشاره کرد.
  بزرگ شدن پروستات, درمان التهاب پروستات
  ايندول-۳-کاربينول يک ماده مغذي گياهي است که به مقدار زياد در بروکلي يافت مي شود
  سبزيجات
  برخي از سبزيجات، به ويژه بروکلي و نمونه هاي ديگري که حاوي ماده مغذي گياهي ديم (DIM) هستند مي توانند به کاهش التهاب پروستات کمک کنند.
  براي آشنايي با ديم (ديندوليل متان) بايد با ايندول-۳-کابينول (I3C) آشنا باشيد که يک پيشساز براي ديم است. ديندوليل متان و ايندول-۳-کابينول براي کمک به مديريت بزرگي پروستات استفاده مي شوند. ايندول-۳-کاربينول يک ماده مغذي گياهي است که به مقدار زياد در بروکلي و ديگر سبزيجات چليپايي مانند کلم، جوانه هاي بروکسل، گل کلم، کيل و تربچه يافت مي شود.
  پژوهش هاي آزمايشگاهي نشان داده اند که ديندوليل متان و ايندول-۳-کابينول مي توانند به پيشگيري از التهاب در پروستات کمک کنند.
  منبع:asriran.com

برچسب ها

ارسال دیدگاه