دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

رايحه‌اي که ممکن است سرطان را شکست دهد

 آرزو
 ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
 11 views
 بدون دیدگاه

 • رايحه‌اي که ممکن است سرطان را شکست دهد

  خبرگزاري آريا – اگر به شما گفته شود رايحه‌اي وجود دارد که ممکن است تومورهاي سرطاني مثانه را از بين ببرد، احتمالا فکر مي‌کنيد با موردي در کتاب‌ها يا فيلم‌هاي علمي تخيلي مواجه هستيد. اما به نظر مي‌رسد اين شرايط واقعيت دارد.
  به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از عصرايران، نتايج پژوهشي جديد که در نشريه پزشکي Frontiers in Physiology منتشر شده است، نشان مي‌دهد که تومورهاي سرطان مثانه داراي گيرنده‌هاي بو (رايحه) هستند. به بيان ديگر، آنها از قدرت بويايي برخوردار هستند. بله درست خوانده‌ايد. تصور اينکه سرطان داراي حس بويايي باشد عجيب و دشوار است اما اين کشف جديد مي‌تواند به ما در درک بهتر ابعاد مختلف اين بيماري نگران‌کننده و کشنده کمک کند.
  به گفته انجمن سرطان آمريکا، سرطان مثانه چهارمين نوع شايع سرطان بين مردان است اما از شيوع کمتري بين زنان برخوردار است. بنا بر برآوردهاي صورت‌گرفته، طي سال جاري تنها در آمريکا بيش از ۸۱ هزار مورد جديد از ابتلا به سرطان وجود خواهد داشت و به نظر مي رسد بيش از ۱۷ هزار نفر به واسطه سرطان مثانه جان خود را از دست بدهند. سرطان مثانه بيشتر افرادي که بيش از ۵۵ سال سن دارند را تحت تاثير قرار مي دهد. نود درصد افرادي که داراي سرطان مثانه هستند بيش از ۵۵ سال سن دارند، اما ميانگين سن تشخيص اين بيماري ۷۳ سال است.
  پژوهشگران نه تنها دريافتند که تومورهاي سرطان مثانه از قدرت بويايي برخوردار هستند، بلکه متوجه شدند که تومورها از رايحه چوب صندل نيز خوششان نمي آيد. زماني که سرطان مثانه در تماس با ترکيباتي به نام هاي سندرانول (Sandranol) و سنتانول (Santanol) که در چوب صندل يافت مي شوند، قرار مي گيرد با تکرر کمتري تقسيم مي شود. تومورهاي سرطاني براي رشد به تقسيم سلولي وابسته هستند، از اين رو کاهش تکرار تقسيم سلولي به معناي رشد کمتر تومور است.
  همچنين، پژوهشگران دريافتند زماني که سرطان مثانه در تماس با ترکيبات چوب صندل قرار مي گيرد تحرک کمتري دارد. بر همين اساس، ممکن است اين شرايط به معناي کاهش احتمال گسترش سرطان به بخش هاي ديگر بدن باشد که به نام متاستاز شناخته مي شود.
  در شرايطي که پژوهش در زمينه استفاده از چوب صندل و رايحه آن در درمان سرطان مثانه همچنان نوپاست، اما اين گياه براي افراد بسياري که از اين بيماري رنج مي برند مي تواند اميدبخش باشد.
  پژوهشي ديگر نيز نشان داده است که چوب صندل از ويژگي هاي ضد سرطان برخوردار است. در يک مطالعه که در نشريه Anticancer Research منتشر شد، پژوهشگران دريافتند که چوب صندل داراي خواص ضد سرطان در برابر سرطان هاي ملانوما و غير ملانوماي پوست، و همچنين سرطان هاي پروستات و پستان است.
  روغن اساسي چوب صندل نيز نشان داده است که از خواص ضد التهابي قوي سود مي برد که ممکن است براي سرطان نيز مفيد باشد زيرا اين بيماري با التهاب پيوند خورده است. بنابر مطالعه اي که در نشريه پزشکي Phytotherapy Research منتشر شد، دانشمندان دريافتند که روغن اساسي چوب صندل براي بهبود التهاب پوست داراي فعاليت ضد التهابي قابل مقايسه با داروي ايبوپروفن است.
  چوب صندل عمدتا به شکل روغن اساسي در دسترس است. اين محصول را مي توان به صورت مستقيم روي پوست استفاده کرد. همواره پيش از انجام اين کار آزمايش حساسيت پوست را فراموش نکنيد. يک قطره از روغن را روي قسمت داخلي مچ دست يا بخشي ديگر از بدن ريخته و براي بررسي احتمال حساسيت ۷۲ ساعت صبر کنيد. بهتر است روغن اساسي چوب صندل به صورت رقيق شده استفاده شود و براي اين کار مي توانيد از روغن نارگيل يا يک روغن حامل ديگر استفاده کنيد. همچنين، از روغن اساسي چوب صندل مي توانيد در يک ديفيوزر استفاده کنيد. هشت تا ۱۰ قطره از روغن را به يک ديفيوزر اضافه کرده و دستورالعمل دستگاه را دنبال کنيد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه