دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

راهکارهاي پيشگيري از نارسايي قلبي

 آرزو
 ۲ آبان ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • راهکارهاي پيشگيري از نارسايي قلبي

  خبرگزاري آريا – طبق گزارش جديد محققان، افراد ميانسالي که از چاقي، فشارخون بالا و ديابت پيشگيري کرده باشند، کمتر از ساير افراد در سنين بالاتر دچار نارسايي قلبي خواهند شد.
  به گزارش خبرگزاري آريا از مهر، پژوهشگران دريافته اند يک فرد ۴۵ ساله بدون اين سه فاکتور پرخطر اصلي به اندازه ۸۶ درصد کمتر در معرض نارسايي قلبي نسبت به ساير افراد داراي کنترل ضعيف بر وزن، فشارخون و قند خون است.
  دکتر جان ويکينز، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه نورث وسترن شيکاگو، در اين باره مي گويد: «عادات و سبک زندگي خوب به پيشگيري از چاقي، فشارخون بالا و ديابت در بسياري از افراد کمک مي کند که اساساً به کاهش احتمال ابتلا به بيماري قلبي-عروقي در سنين بالاتر منجر خواهد شد.»
  به گفته محققان، هر اقدامي بايد در جهت حفظ وزن سالم بدن صورت گيرد که شامل پيروي از رژيم غذايي سالم براي قلب و حفظ فعاليت فيزيکي، و کنترل منظم فشارخون و قندخون است.
  در اين مطالعه، تيم تحقيق داده هاي ۴ مطالعه مربوط به قلب را که بين سال هاي ۱۹۴۸ تا ۱۹۸۷ در آمريکا انجام شده بود را مورد بررسي قرار دادند.
  در طول سال هاي ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸، محققان وضعيت بالغ بر ۱۹ هزار زن و مرد را که سلامت قلب شان در سن ۴۵ سالگي ارزيابي شده بود را تحت نظر قرار دادند. محققان همچنين وضعيت قلبي ۲۴ هزار نفر ديگر را در سن ۵۵ سالگي پيگيري کردند.
  يافته ها نشان داد در حدود ۱۷۰۰ نفر در سن ۴۵ سالگي و در حدود ۳۰۰۰ نفر در ۵۵ سالگي مبتلا به نارسايي قلبي شده بودند.
  اما مرداني که در سن ۴۵ سالگي بدون فشارخون بالا، ديابت و چاقي بودند در مقايسه با مرداني که اين مشکلات را داشتند حدود ۱۱ سال بيشتر بدون نارسايي قلبي زندگي کردند. در مورد زنان اين فايده در حدود ۱۵ سال بودند.
  به طورميانگين زنان و مردان بدون هر يک از اين سه فاکتور مهم قلبي به ترتيب ۳۸ و ۳۵ سال بيشتر و بدون ابتلا به نارسايي قلبي عمر کردند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه