دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

راهکارهاي مقابله با ويار

 آرزو
 ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • راهکارهاي مقابله با ويار

  خبرگزاري آريا – متخصص زنان و زايمان با اشاره به اينکه مصرف برخي از مواد غذايي همچون زنجبيل و سيرابي در کاهش ويار در زنان باردار ثابت شده است، گفت: ۱۰ درصد زنان تا پايان بارداري با مشکل ويار مواجه‌اند.
  به گزارش خبرگزاري آريا ، نيلا طبسي در گفتگو با فارس در ارتباط با ويار بارداري اظهار داشت: اين مشکل در زنان باردار از هفته هشتم تا شانزدهم بارداري ايجاد مي‌شود که در ۹۰ درصد زنان پس از اين دوران وضعيت بهبود مي‌يابد ولي تا ۱۰ درصد از زنان باردار ممکن است تا آخر بارداري اين مشکل همراه‌شان باشد.
  وي با اشاره به اينکه جنسيت جنين در مدت ويار تاثيري ندارد، گفت: اين مساله تنها به ژنتيک و نژاد فرد وابسته است و در افراد مختلف مي‌تواند دوره‌هاي متفاوتي را داشته باشد.
  اين متخصص زنان و زايمان با اشاره به اينکه مصرف برخي از مواد غذايي همچون زنجبيل و سيرابي در کاهش ويار در زنان باردار ثابت شده است، ادامه داد: ولي ساير مواد گياهي يا داروهاي گياهي بايد حتما در صورت تمايل براي مصرف با پزشک متخصص مشورت شود.
  طبسي خاطرنشان کرد: برخي از داروهاي شيميايي همچون ويتامين B6 در درمان ويار و کاهش آن اثر داشته که گاهي پزشکان در صورتي که شرايط حاد باشد هر ۸ ساعت آن را براي زن باردار هم تجويز مي‌کنند؛ البته بايد زنان باردار به اين نکته توجه داشته باشند که هيچگونه درمان خودسرانه‌اي را در دوران بارداري انجام ندهند چرا که اين مساله عوارض زيادي را مي‌تواند بر جنين آنها برجاي بگذارد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه