دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

راهکارهاي ساده اما موثر در پيشگيري از افتادگي پوست

 آرزو
 ۱۰ آذر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • راهکارهاي ساده اما موثر در پيشگيري از افتادگي پوست

  خبرگزاري آريا – افتادگي پوست نتيجه ضعيف شدن پوست و از دست دادن طبيعي کلاژن و الاستين است. در ادامه هفت راه ساده و مؤثر که از پيري و افتادگي پوست پيشگيري مي‌کند را بخوانيد.
  به گزارش خبرگزاري آريا از مهر، افتادگي پوست نتيجه ضعيف شدن پوست و از دست دادن طبيعي کلاژن و الاستين است.
  با بالا رفتن سن، پوست تان به تدريج دچار افتادگي مي‌شود و به نظر مي‌رسد راه حلي براي رفع آن در دسترس نباشد. اما جاي نگراني نيست زيرا چند گام ساده و اساسي براي جلوگيري از اين موضوع کافي است.
  در معرض پرتو فرابنفش قرار گرفتن يکي از عوامل اصلي افتادگي پوست است. آسيب‌هاي فرابنفش منجر از دست دادن استحکام پوست مي‌شود بنابراين مرطوب کننده و ضدآفتاب قوي در برابر پرتو فرابنفش مي‌تواند عاملي مهم در محافظت از پوست در مقابل افتادگي باشد.
  ۱- مرطوب‌کننده‌ها: استفاده از مرطوب‌کننده درست در طولاني مدت به پيشگيري از افتادگي پوست کمک مي‌کند. بايد صبح و شب از مرطوب‌کننده‌هاي حاوي ويتامين C و E روي پوست صورت و گردنتان استفاده کنيد. مرطوب‌کننده براي اينکه پوست در طول عمرتان نرم و در عين حال صاف بماند مهم است. مرطوب‌کننده‌هاي حاوي آلوئه‌ورا نيز در اين مورد مفيدند.
  ۲- نرمش‌هاي پوست صورت: نرمش مداوم پوست صورت از افتادگي پوست جلوگيري مي‌کند. متخصصان مجموعه‌اي از نرمش‌هاي پوست صورت را معرفي مي‌کنند که نه تنها پوست را صاف و درست نگه مي‌دارد بلکه کمک مي‌کند از شر غبغبتان هم راحت شويد.
  ۳- ترک سيگار: سيگاري‌ها در مقايسه با ديگران بيشتر در معرض افتادگي پوست قرار دارند. سيگار چهره شما را پيرتر مي‌کند و شما را در معرض چندين بيماري از جمله انواع سرطان قرار مي‌دهد.
  ۴- ترک نوشيدني‌ هاي شيرين: يافته‌هاي علمي نشان مي‌دهد نوشابه‌هاي قندي و شيرين پيري پوست را تسريع مي‌کند.
  ۵- رژيم غذايي متعادل: حتي نمي‌توانيد تصور کنيد که غذاهاي فرآوري شده چه به سر پوستتان مي‌آورد. اين غذاها به سرعت باعث آسيب به پوست و افتادگي آن مي‌شود. براي پوست سالم، درخشان و صاف به ميوه‌هاي تازه و سبزيجات عادت کنيد و به ويژه آن‌ها که اسيدهاي چرب امگا ۳ و آنتي‌اکسيدان دارند را در برنامه غذايي‌تان قرار دهيد.
  ۶- ورزش: اضافه وزن منجر به کشيده شدن پوست و تضعيف فيبرهاي الاستين در صورتتان مي‌شود. ورزش مداوم کمک مي‌کند در محدوده وزني سالم بمانيد و پوستي درخشان و جوان داشته باشيد.
  ۷- استفاده از محصولات درست: براي اينکه از پيري، چروکيدگي، و آسيب‌هاي پوستي در اثر پرتوهاي فرابنفش مصون باشيد بايد بدانيد از کدام محصولات استفاده کنيد و کدام‌ را کنار بگذاريد چرا که محصولات آرايشي نادرست به پوستتان آسيب زيادي وارد مي‌کند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه