دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

رابطه آلودگي هوا با خطر بزرگ شدن قلب

 آرزو
 ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
 7 views
 بدون دیدگاه

 • رابطه آلودگي هوا با خطر بزرگ شدن قلب

  خبرگزاري آريا – نتايج يک تحقيق جديد نشان مي‌دهد قرار گرفتن در معرض سطح پاييني از آلودگي هوا مي‌تواند در بزرگ شدن حفره قلب موثر باشد.
  به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، گروهي از پزشکان در يک بررسي دريافتند افراد سالمي که در مدت چند سال در معرض سطح پاييني از آلودگي هوا قرار مي‌گيرند، ممکن است به عارضه بزرگي حفره‌هاي قلب مبتلا شوند که پيش زمينه نارسايي قلبي است.
  درحاليکه محققان در مطالعات پيشين بر ارتباط بين آلودگي هوا و بالا رفتن خطر ابتلا به بيماري قلبي و مرگ ناشي از بيماري قلبي تاکيد کرده بودند در اين بررسي به چگونگي شروع اين آسيب‌ها اشاره شده است.
  متخصصان انگليسي اظهار داشتند: درصورتيکه فرد حتي در معرض سطح نسبتا پاييني از آلودگي هوا قرار بگيرد حفره پمپاژ قلب او بزرگتر خواهد شد.
  در اين بررسي محققان انگليسي به مطالعه روي اطلاعات ۳۹۲۰ نفر که در منطقه‌اي با ميزان آلودگي پايين زندگي مي‌کردند، پرداختند. اين افراد که بين ۴۰ تا ۶۹ سال سن داشتند و در زمان ارزيابي‌هاي تصويري به هيچ نوع بيماري قلبي مبتلا نبودند. همچنين وضعيت قلب آنان پنج سال بعد مجدد مورد ارزيابي قرار گرفت.
  به گزارش هلث‌دي نيوز، به گفته محققان انگليسي تغييرات مشاهده شده در سايز قلب اين افراد حداقلي اما قابل توجه بوده است. همچنين با قرار گرفتن در معرض سطح پاييني از آلودگي هوا مي‌توان تغييرات اوليه‌اي را مشاهده کرد که در صورت عدم درمان به موقع، جدي و خطرساز خواهد شد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه