دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

ذی نفع‌ها به ما برای شکل گرفتن این حرکت کمک کنند

 کیمیا
 ۱۶ آذر ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • در جلسه شورای سیاستگذاری یک جشنواره مطرح شد:

  ذی نفع‌ها به ما برای شکل گرفتن این حرکت کمک کنند

  جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره کودک آنلاین با حضور سیدجمال هادیان دبیر جشنواره، علیرضا تابش مدیرعامل و حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، اعضای شورای سیاستگذاری و دبیران بخش‌های مختلف این جشنواره در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

  به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، در ابتدای این جلسه سیدجمال هادیان دبیر جشنواره کودک آنلاین با اشاره به این که دبیرخانه جشنواره کودک آنلاین خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همراهی همراه اول تجهیز شده و آغاز به کار کرده، تصریح کرد: تاکنون استقبال خوبی از سوی ایده‌پردازان و فیلمسازان صورت گرفته است.

  علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این جلسه با اشاره به این که یکی از مهم‌ترین وظایف بنیاد فارابی تولید محتوا در حوزه سینمای کودک و حمایت از حرکت‌های فرهنگی در این حوزه است، گفت: رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جشنواره ایجاد نگاه تخصصی به شبکه‌های اجتماعی است که همین موضوع فرصت مناسبی برای گفتمان‌سازی محسوب می‌شود و به همین بهانه متخصصان حوزه رسانه می‌توانند دیدگاه خود را در این زمینه مطرح کنند.

  مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد: برگزاری این جشنواره زمینه آموزش به والدین را فراهم می‌کند و موجب تقویت دیدگاه‌های انتقادی کودک در فضای مجازی می‌شود و امید ما بر این است که این جشنواره کودک آنلاین آرام‌آرام راه خود را میان مردم پیدا کند.

  در این نشست خسرو سلجوقی مشاور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخشی از سخنان خود به بیان پیشنهادی برای برگزاری بهتر جشنواره پرداخت و گفت: پیشنهاد من به همراه اول این است که این اپراتور یک دستورالعمل مشخص را روی سایت خود قرار دهد تا با ایجاد انگیزه برای علاقمندان تداوم این حرکت را مشاهده کنیم. 

  در این جلسه حسین شیخ‌الاسلامی دبیر محتوایی جشنواره ضمن ارائه یک گزارش، گفت: ضریب نفوذ جشنواره در حال حاضر وضعیت مطلوبی دارد چرا که امروز بیشتر جامعه هدف ما از وجود چنین جشنواره‌ای اطلاع دارد اما، موضوع اصلی این است که آن‌ها دقیق نمی‌دانند که موضوع اصلی چیست، به همین دلیل ثبت‌نام برای بخش فیلم کوتاه دو برابر بخش وب سری و ایده بوده است.

  شیخ‌الاسلامی اظهار داشت: امید ما این است که همه ذی‌نفعان قدم به قدم به ما برای شکل گرفتن این حرکت کمک کنند.

  دبیر محتوایی جشنواره کودک آنلاین با اشاره به لزوم دعوت متخصصان از خارج از کشور گفت: صحبت‌هایی شده است تا برخی متخصصان مشهور به ایران سفر کنند.

  صادق زنگنه دیگر عضو شورای سیاستگذاری در این نشست درباره اهمیت جذب دانش‌آموزان در این جشنواره صحبت کرد و گفت: ما کار خود را با جلساتی با مدیران وزارت ورزش و جوانان آغاز کردیم و قرار است تا با معرفی سمن‌های مربوط به فضای مجازی  پیگیر آموزش و توجیه اهداف جشنواره در شهرستان‌ها باشیم.

  علی محمدزاده مسئول روابط عمومی جشنواره کودک آنلاین نیز در این نشست با اشاره به تفاوت رویکرد جشنواره در بخش روابط عمومی گفت: مجموعه روابط عمومی جشنواره کودک آنلاین هدف گذاری مشخصی برای ادامه مسیر دارد. 

  او اظهار داشت: برای این جشنواره تولید محتوا یک اصل مهم است و روابط عمومی جشنواره مصمم است برای جذب مخاطب هدف، مسیری جدیدتر را ترسیم کند.

  در بخش دیگری از این نشست که به ارائه گزارش دبیران بخش‌ها اختصاص داشت، طیبه فلکیان دبیر اجرایی جشنواره با بیان اینکه روند دریافت آثار تاکنون به خوبی انجام شده است، ادامه داد: تا به امروز ۹۴ فیلم و ۴۱ ایده در جشنواره ثبت‌نام‌شده است که با توجه به نوپا بودن این رویداد، رقم قابل قبولی است.

  مصطفی مصطفوی دیگر عضو شورای سیاستگذاری و دبیر بخش مارکتینگ جشنواره نیز با ارائه توضیحاتی درباره تفاوت این جشنواره نسبت به دیگر جشنواره‌هایی که در کشور برگزار می‌شود، گفت: تلاش ما در این جشنواره این بوده است که یک ادبیات جدید را در جامعه جا بیاندازیم. در این جشنواره قرار نیست به تولید محتوا به عنوان یک شغل برای یک نهاد یا شرکت نگاه کرد بلکه باید تولید محتوا تبدیل به کسب و کاری پایدار و درآمدزا شود.

  انتهای پیام

  برچسب‌ها:

  • جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره کودک آنلاین

برچسب ها

ارسال دیدگاه