دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

 کیمیا
 ۵ شهریور ۱۳۹۷
 8 views
 بدون دیدگاه

 • / در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

  پایان تصویربرداری مستند «آسیاب به نوبت»، برپایی اختتامیه جشنواره‌ی فیلم سلامت، آغاز داوری «چهل سال،چهل فیلم‌نامه» از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.

  تصویربرداری مستند داستانی «آسیاب به نوبت» با همکاری ناجی هنر به پایان رسید.

  به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، به نقل از «شیرین پارسا» (مشاور هنری مجری طرح)، در روزهای آتی تدوین آن آغاز و برای کسب پروانه نمایش تحویل معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد شد.

  «صالح صارمی»؛ نویسنده و مشاور کارگردان این فیلم، می گوید: هدف از نگارش و ساخت این مستند، ترویج فرهنگ تکریم سالمند و حفظ ارزش های خانواده‌ی ایران اسلامی است که «فرهنگ غرب تمام توان خود را در راستای تخریب فرهنگ مذکور به کار گرفته است».

  به گفته مشاور مجری طرح هدف از ساخت این پروژه صادرات فرهنگ اصیل خانواده ایرانی است و نمایش فعالیت فرهنگی علیه جهان غرب و سرکوب فرهنگ مورد نظر آنان در میهن اسلامی و کشورمان ایران است.

  مجری این طرح، پروژه ساخت و تهیه مستند QB9090شرکت قشم ایر را که بزرگترین مانور ERP کشور است را در کارنامه کاری خود دارد.

  این اثر به کارگردانی و تهیه کنندگی پیام مهرنوش و نویسندگی صالح صارمی تولید شده و دیگر عوامل آن عبارت است از: مدیریت تصویر برداری شاهین طوفان، صدا برداری امیر پرتوزاده، طراحی گریم میلاد نظری، مدیریت تولید الهه نعیمی مکرم، طراحی لباس شمیسه میرایی محمدی و به تدوینگری و صداگذاری مصطفی صفری و مشاور رسانه میناقاسمی زواره.

  اختتامیه جشنواره سلامت در تالار وحدت برگزار می شود

  اختتامیه سومین جشنواره فیلم سلامت عصر فردا سه شنبه ۶ شهریور ماه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تالار وحدت برگزار می‌شود.

  اختتامیه سومین جشنواره فیلم سلامت، در روز سه‌شنبه ششم شهریور ماه با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، به میزبانی تالار وحدت برگزار می‌شود.

  جشنواره فیلم سلامت از روز پنج شنبه اول شهریورماه همزمان با روز پزشک در پردیس سینمایی چارسو شروع به کار کرد و امروز به پایان می‌رسد. این جشنواره در بخش‌های گوناگون سینمایی، مستند، فیلم کوتاه، دانشجویی و برنامه‌های تلویزیونی با محوریت حوزه‌های سلامت روانی، اجتماعی، جسمی و معنوی در حال برگزاری است.

  در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم سلامت در هر بخش سه جایزه به آثار برتر تعلق می‌گیرد و جایزه ویژه دبیر جشنواره نیز به فیلم عاری از دخانیات اهدا می‌شود.

  آغاز داوری مسابقه فیلم‌نامه نویسی چهل سال چهل فیلم‌نامه

  با توجه به استقبال هنرمندان عرصه سینمای انقلاب و دفاع مقدس از مسابقه فیلمنامه­ نویسی ”چهل سال چهل فیلم”، آثار مختلف در بخش­های «سینمایی»، «کوتاه داستانی» و «پویانمایی» ثبت شده و وارد مرحله داوری شد.

  حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس اینگونه بیان کرد که شورای کارشناسی متشکل از ۵ نفر از فیلمسازان و تهیه­کنندگان مجرب این عرصه در چند نوبت پس از بررسی و مطالعه فیلمنامه ­ها، آن دسته از آثاری که شاخصه ­ها و اولویت ­های تولید را داشته باشند انتخاب کرده و به معاونت تولید انجمن معرفی می ­نمایند.

  در خصوص تولید آثار برگزیده که یک مرحله بعد از تصویب فیلمنامه ­ها است، جلساتی با فیلمسازان برگزار شده و پس از آن آثار مورد نظر جهت ارائه به جشنواره­ ها و مجامع فرهنگی تولیدخواهد شد.

  داوری بخش «سینمایی» نیز به زودی آغاز می گردد.

  پیش از این مهلت ارسال آثار مسابقه چهل سال چهل فیلم که از اسفند ماه سال گذشته کار خود را آغاز کرده بود تا پایان تیر ماه ۹۷  اعلام شدکه به علت استقبال هنرمندان و علاقه مندان تا پایان مرداد ماه تمدید شد.

  انتهای پیام 

  برچسب‌ها:

  • داوری مسابقه‌ی چهل سال چهل فیلم

برچسب ها

ارسال دیدگاه