دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

دروغ‌هايي که خائن‌ها به خودشان مي‌گويند

 آرزو
 ۲۳ شهریور ۱۳۹۷
 5 views
 بدون دیدگاه

 • دروغ‌هايي که خائن‌ها به خودشان مي‌گويند

  خبرگزاري آريا –
  خيانت همسر
  بيشتر افراد خيانت کار به خودشان دروغ مي‌گويند‎
  هميشه و در هر دوره‌اي از زمان خيانت وجود داشته و روابط عاشقانه هميشه هم آنطور که انتظار مي‌رود بي‌دردسر و صادقانه نيستند. روابط نزديک و عاشقانه‌ي ما ممکن است مضطرب‌مان کنند و دلمان را بشکنند اما صحبت کردن در مورد دروغگويي و خيانت، هميشه هم کار راحتي نيست. وقتي صحبت از خيانت يکي در رابطه مي‌شود معمولا عصباني مي‌‌شويم و موضع تهاجمي به خود مي‌گيريم. اما اين بار مي‌خواهيم از ديد يک فرد خيانت کار به ماجرا نگاه کنيم و ببينيم اينگونه آدمها معمولا پيش خودشان چه دروغ‌هايي مي‌گويند.
  درگير اين رابطه نخواهم شد
  بيشتر افراد خيانت کار اين دروغ را به خودشان مي‌گويند. اگر بتوانند اين دروغ را باور و هضم کنند پس ادامه‌ي خيانت براي‌شان بسيار ساده‌تر خواهد شد. اين دروغ به آنها شهامت و جسارت مي‌دهد و شروع مي‌کنند به انجام رفتارهاي ريسک آميز زيرا فکر مي‌کنند سخت و شکست ناپذيرند. اما واقعيت اين است که ناخودآگاه درگير رابطه‌ي جدي خواهند شد. هر چند ممکن است مردها و زنهايي باشند که بتوانند سالها به خيانت خود ادامه دهند بدون اينکه همسرشان بويي ببرد اما واقعا نادر است. چون در اغلب موارد، فرد خائن واقعا درگير رابطه‌ شده و ديگر پنهان کردن سخت مي‌شود. آنها برخلاف تصورشان، خلل ناپذير نيستند!
  خيلي هم موضوع مهم و بزرگي نيست
  يک خائن دست به هر کاري مي‌زند تا خيانتش را کوچک و بي‌اهميت جلوه دهد. هر چند او اينطور مي‌گويد که موضوع خاصي نيست اما اين حرکتش همراه با هزاران هزار دروغ است. اگر رابطه‌ي جديدش چيز مهمي نيست پس چرا پنهان و مخفيانه است؟ اگر کاري که او و طرف مقابلش انجام مي‌دهند اهميتي ندارد پس چرا از فاش شدنش مي‌ترسند؟ واقعيت اين است که، کاري که آنها انجام مي‌دهند اتفاقا خيلي هم مهم است و خود خائن خوب مي‌داند که اگر همسرش خبردار شود، زندگي‌شان نابود شده و هر بلايي ممکن است سر او بيايد!
  فقط همين يکبار است
  بيشتر اوقات کسي که خيانت کرده و دستش رو نشده مجددا خيانت خواهد کرد. افراد خائن معمولا با کاري که کرده‌اند راضي نمي‌شوند. آنها مي‌توانند تبديل همسري کاملا حمايت گر، عاشق و همراه بشوند اما اين باعث نمي‌شود دوباره خيانت نکنند! خيانت رفتاري بسيار خودخواهانه و نشات گرفته از خود پرستي است. کسي که به همسرش خيانت مي‌کند، بي‌احترامي آشکاري به او کرده و برايش عادي شده پس به راحتي مي‌تواند شيوه‌هاي جديد خيانت را امتحان کند.
  تقصير همسرم است
  فرد خيانت کار براي اينکه خيانتش را توجيه کند، مشکلات و مسائل زندگي زناشويي‌اش را مقصر مي‌داند. وقتي دست خائن رو مي‌شود و نمي‌تواند راهي براي فرار از آن پيدا کند، همسرش را سرزنش مي‌کند و او را مقصر ماجرا مي‌‌خواند. بعضي‌ها حتي آنقدر در مقصر دانستن همسر مهارت دارند که به او القا مي‌کنند کوتاهي از او بوده. در صورتيکه چنين چيزي واقعيت ندارد، اما متاسفانه اگر اين سرزنش‌ها ادامه پيدا کنند و توجيهات نادرست تداوم داشته باشند، کسي که خيانت ديده کم کم باور مي‌کند که همه چيز تقصير اوست و بايد تنبيه شود.
  خيانت کردن
  افراد خيانت‌کار معمولا خيانت‌شان راتوجيه مي کنند‎
  ما فقط دوست‌هاي معمولي هستيم
  خيلي از زن‌ها و مردهايي که تصور مي‌کنند فقط دوست‌هاي معمولي هستند، در نهايت درگير روابط فيزيکي و عاطفي مي‌شوند. شايد افرادي هم وجود داشته باشند که بتوانند با جنس مخالف رابطه‌‌اي افلاطوني را حفظ کنند اما تعدادشان واقعا اندک است. اگر سرنخ‌هايي پيدا کرديد که نشان مي‌دهد بين همسر شما و دوستي از جنس مخالف ماجراهايي وجود دارد پس احتمالا همينطور است. پيام‌هاي مشکوک، قرار و مدارهايي که بدون اطلاع شما صورت گرفته و …، چيزي نيستند که ناديده‌شان بگيريد.
  همه اين کار را مي‌کنند
  افراد خيانت‌کار معمولا خيانت‌شان را با اين توجيه که :«همه اين کار را مي‌کنند»، طبيعي جلوه مي‌دهند. آنها فکر مي‌کنند ديگران هم اهل خيانتند چون خودشان اينگونه‌اند. با وجود اينکه در دنياي امروز به دلايل زيادي، خيانت و روابط نامشروع زياد شده اما واقعيت اين است که همه اين کار را نمي‌کنند. مردان و زنان وفادار زيادي هستند که مي‌توانند به رابطه و عشق‌شان وفادار بمانند. اين زوج‌‌ها ثابت مي‌کنند که وفادار و متعهد ماندن ممکن است، حتي در جامعه‌ي امروز!
  اين اصلا خيانت محسوب نمي‌شود
  مرد يا زني که مشتش باز مي‌شود احتمالا اينطور از خود دفاع مي‌کند که رابطه‌اش اصلا خيانت به حساب نمي‌آيد و با اين حرف نه تنها به همسرش دروغ مي‌گويد بلکه به خودش هم دروغ مي‌گويد. خيانت فقط رابطه‌ي جنسي نيست، بلکه شامل هرگونه ارتباط عاطفي و احساسي با جنس مخالف مي‌شود. وقتي شما خيانت مي‌کنيد يعني به دنبال رضايت عاطفي و احساسي خارج از رابطه‌ زناشويي‌تان هستيد. ممکن است حتي هيچ تماس فيزيکي روي ندهد يا احساس نکنيد در حال خيانت کردن هستيد اما اگر کسي خلاء عاطفي و هيجاني‌تان را پُر کند که همسرتان نيست، خيانت است، چه قبول داشته باشيد و چه نه!
  اين رابطه واقعا براي من معني و اهميتي ندارد
  اين يکي از گستاخانه‌ترين اما متداول‌ترين دروغ‌هايي است که يک خائن مي‌تواند بگويد. شايد خائن از خيانتش منظور خاصي نداشته اما مطمئنا براي همسرش خيلي معني دارد. کسي که مي‌تواند به وضوح و راحتي چنين چيزي بگويد معلوم است که نمي‌تواند مسئوليت رفتارهايش را بپذيرد. بله ممکن است ارتباط رمانتيک يا عاطفي بين همسر شما و آن نفر ديگر وجود نداشته باشد اما به اين معني نيست که خيانتي صورت نگرفته. وقتي همسر خيانت کار شما چنين چيزي مي‌گويد يعني قادر نيست احساسات و عواطف شما را به حساب بياورد. در چنين لحظاتي او بيشتر نگران احساسات خودش است تا شما!
  فرد خائن معمولا خيانت مي‌کند چون دروغ‌هاي خودش را باور دارد. اين دروغ‌ها معمولا باعث مي‌شوند خيانت امري منطقي تلقي شود. باور کردن اين دروغ‌ها براي خائن نه تنها عادي است بلکه براي او ضروريست، پس هوشيار باشيد!
  منبع: برترين ها

برچسب ها

ارسال دیدگاه