دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

داروهاي گياهي براي از بين بردن نفخ

 آرزو
 ۲۸ مهر ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • داروهاي گياهي براي از بين بردن نفخ

  خبرگزاري آريا –
  نفخ معده,درمان نفخ شکم,درمان نفخ
  رازيانه گياهي مفيد براي درمان نفخ مي باشد
  راهکاري براي رفع نفخ
  مجموعه‌اي از نوشيدني‌ها و دم نوش‌ها هستند که مي‌توانند به عنوان عامل پيشگيري در کاهش نفخ به شما کمک مي‌کنند.
  نفخ براي بسياري از افراد مبتلا به آن، يک شرايط آزاردهنده است که ممکن است بر فعاليت هاي کاري و اجتماعي افراد هم تاثير منفي بگذارد. دليل نفخ مي تواند گاز معده، يبوست يا نگه داشتن آب باشد. اما از آنجا که براي هر دردي راه حلي وجود دارد، مي توانيد اين دستورالعمل ها را براي شکست دادن نفخ به کار بگيريد. مجموعه اي از نوشيدني ها و دم نوش ها هستند که مي توانند به عنوان عامل پيشگيري در کاهش نفخ به شما کمک مي کنند.
  سنا
  سنا غني از آنتراکينون ها است، ترکيبي که ضد يبوست است و ميزان آب و الکتروليت ها را در روده افزايش مي دهد و همينطور حرکات حلقوي آن را زياد مي کند (انقباض عضله روده)، فرايندي دوبخشي که خروج مدفوع را تسريع مي کند و برعکس مسهل هاي رايج باعث تقويت عضلات ديواري روده مي شود.
  سنا همچنين توليد صفرا را تحريک مي کند، سم زدايي را افزايش مي دهد و در طول سه تا نه ساعت فعال است. گياه سنا با خواص زياد در درمان يبوست و همچنين لاغري بومي آفريقا و هندوستان است اما در جنوب ايران هم يافت مي شود.
  احتياط: اين را هم در نظر داشته باشيد که هيچ ملين گياهي نبايد بيش از هفت روز متوالي استفاده شود.
  رازيانه
  دانه هاي اين گياه يک بادشکن قوي است. به اين معنا که اين گياه مي تواند بادها را بيرون بکشد، براي خلاص شدن از نفخ و همين طور رها شدن از درد شکم و گرفتگي هاي مربوط به بيشتر مشکلات گوارشي شديد مانند سندروم روده تحريک پذير يک انتخاب عالي است. روغن سبک رازيانه خاصيت ضدالتهاب و ضداسپاسم قوي دارد و کارش آرام کردن ديواره هاي روده است و مي تواند بادهاي گيرافتاده در روده را رها کند و تجمع ترکيبات گاز سمي را به نقطه اي که باعث شرمساري و همين طور نفخ شکم دردناک مي شود کاهش دهد.
  در طب سنتي ايران، از رازيانه به گياه ضدبلغم و صفرا ياد مي شود. همچنين از آنجا که رازيانه گياه بسيار گرمي است اگر بخواهيد از خاصيت مسهل بودن آن بهره مند شويد، آن را با ماده اي مصرف کنيد که حرارت گياه را کم کند مانند سکنجبين و عسل.
  چاي بعد از ناهار
  دو قاشق چايخوري دانه رازيانه، يک قاشق چايخوري نعناع و يک قاشق بابونه را همراه دو قطع زنجبيل تازه خردشده را در قوري بريزيد. دو فنجان آب جوش رويش بريزيد و پنج دقيقه بگذاريد بماند. اگر دوست داشته باشيد مي توانيد آن را با عسل شيرين کنيد.
  بابونه
  بابونه؛ آرامبخش، ضدالتهاب و ضداسپاسم است و براي مشکلات هضم به خصوص آن هايي که به دليل استرس به وجود مي آيند يا بدتر مي شوند به شما کمک خواهدکرد. اين نوع مشکلات هضم حالت هايي از قبيل تهوع، بيماري حرکت، سوزش سردل، معده عصبي يا سندرم روده تحريک پذير هستند و بابونه براي مقابله با آن ها يکي از انتخاب هاي بي نظير است.
  بابونه براي مقابله با آن ها يکي از انتخاب هاي بي نظير است. بابونه با نعناع ترکيب بسيار خوبي است و هر دو براي آرام کردن ماهيچه هاي دستگاه گوارش مفيدند، همچنين اين دو؛ بادي را که باعث نفخ معده شده، رها مي کنند. يک فنجان از چاي بابونه بعد از يک وعده غذايي سنگين، پادزهري عالي براي رودل است.
  گل سپاسي
  براي افزايش توليد ترشحات گوارشي که تعدادي از مشکلات روده از سوزش سر دل گرفته تا تهوع، اسهال و يبوست را باعث مي شود از گياهان نيروبخش تلخي مانند گل سپاسي استفاده مي شود. براي هضم و نفخ آلرژي هاي احتمالي و عدم تحمل غذا مفيد است و باعث افزايش ظرفيت بدن براي تجزيه غذا و همين طور جذب درست آن مي شود. به صورت ايده آل مصرف گياهان تلخي مانند گل سپاسي قبل از غذا باعث افزايش توليد بزاق، اسيدهاي معده و صفرا مي شود. نوشيدني اين گل ۳۰ دقيقه قبل از غذا توصيه مي شود.
  خارمريم
  خار مريم يک آنتي اکسيدان قوي است که بدن را در برابر تاثيرات مضر راديکال هاي آزاد و پراکسيددار شدن ليپيد محافظت مي کند. خارمريم همچنين توليد گلوتاتيون بدن را- که يک ترکيب آنتي اکسيدان مورد نياز براي سم زدايي است- افزايش مي دهد و توليد صفرا را که به نوبه خود سم ها را از کبد پاک مي کند زياد مي کند. اين گياه همچنين تشکيل آنزيم هضم را همزمان با کاهش التهاب روده و تسکين مخاط غشاي دستگاه گوارشي افزايش مي دهد.
  منبع: behdasht.news

برچسب ها

ارسال دیدگاه