دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

خصوصيات يک زن موفق شاغل که هر زني بايد بداند!!

 آرزو
 ۱ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • خصوصيات يک زن موفق شاغل که هر زني بايد بداند!!

  خبرگزاري آريا –
  اسرار زنان موفق
  براي موفقيت بايد به خودتان و توانايي هاي تان اعتماد کامل داشته باشيد‎
  زنان موفق در دنيا کم نيستند و به همين بهانه مي خواهيم شما را با خصوصيات زنان موفق آشنا کنيم. براي دانستن اين خصوصيات با ما همراه شويد
  در سرتاسر دنيا زنان زيادي هستند که مرزها را شکسته و ثابت کرده اند که مي توانند مديران موفقي باشند. اگر شما هم مي خواهيد يک زن شاغل موفق باشيد اين توصيه ها را جدي بگيريد.
  درباره زنان موفق مطالعه کنيد
  زنان موفق زيادي در دنياي تجارت و حرفه هاي ديگر وجود دارند که تحقيق و مطالعه درباره آن ها مي تواند براي شما انگيزه و الهام بخش باشد. با مطالعه درباره زندگي آن ها درک مي کنيد که مسير موفقيت چگونه است و با چه موانعي ممکن است در اين مسير مواجه شويد. خود سرگذشت نامه زنان موفق را بخوانيد و از تجربيات علمي آن ها الهام بگيريد.
  درباره زناني که در زمينه تخصص شما موفق بوده اند تحقيق کنيد
  تخصص شما هر چه که باشد زناني بوده اند که مسير را براي ديگران هموار کرده اند. با شناخت آن ها با قدم هايي که بايد براي موفقيت در حرفه خود برداريد آشنا مي شويد. تحقيق کنيد که در کدام دانشگاه درس خوانده اند؟ يا دوره کارآموزي خود را کجا گذرانده اند؟ اولين شعلشان را کجا شروع کرده اند؟ و هر اطلاعات ديگري درباره مسير حرفه اي آن ها .
  رشته اي را انتخاب کنيد که زنان کمتري در آن وارد شده اند
  به طور کلي زنان کمتري در زمينه هاي تکنولوژي، مهندسي، رياضيات و علوم کامپيوتر حضور دارند. با ادامه دادن يکي از اين رشته ها زنان بيشتري را تشويق به اين کار مي کنيد.
  بين کار و خانواده تعادل ايجاد کنيد
  بزرگ ترين نگراني زنان در محل کار ايجاد تعادل بين کار و خانواده است. زنان معمولا در کنار مسئوليت هاي خانه به فکر پيشرفت در کارشان نيز هستند. تحقيقات نشان داده است که زنان زيادي به خاطر مسئوليت هاي خانه و بودن در محيط هايي که مسئوليت هاي زن را در خانه مي شناسند شغلشان را ترک کرده اند. بهترين راه براي ايجاد تعادل بين کار و خانواده اين است که در شرکت هايي کار کنيد که سياست ها و قوانين دوستانه اي در رابطه با والدين داشته باشند مثل مرخصي زايمان، مهد کودک، سلامت خانواده و مرخصي بعد از زايمان داشته باشند.
  با نابرابري حقوقي مبارزه کنيد
  عليرغم پيشرفت چشمگيري که زنان در کسب و کار داشته اند هنوز هم نابرابري حقوقي وجود دارد. واقعيت تلخ اين است که زنان درآمد کمتري نسبت به مردان دارند حتي در يک شغل مشابه. مشکل بزرگ اينجاست که زنان خودشان را دست کم مي گيرند و نمي توانند با کارفرما براي درآمد بيشتر مذاکره موثري داشته باشند. براي مبارزه با نابرابري حقوقي بايد اين کارها را انجام دهيد:
  مذاکره کردن را ياد بگيريد : وقتي ارزش خودتان را شناختيد کيفيت ها، مهارت ها و دستاوردهاي تان را معامله کنيد. هرگز مهارت هاي خود را ارزان معامله نکنيد. هنگام مصاحبه اول خودتان مقدار حقوق و دستمزد را تعيين نکنيد اما اگر مجبور شديد يک محدوده دستمزد فراهم کنيد.
  هرگز به درخواست ها فورا بله نگوييد : ابتدا فکر کنيد و اگر احساس کرديد بي ارزش شده ايد بحث را ادامه دهيد.
  بدانيد که شما حق درخواست بيشتر شدن درآمد را داريد : اگر در جايي کار مي کنيد که به کارتان ارزش داده نمي شود يا به همکاري که همان کار شما را انجام مي دهد درآمد بيشتر از شما پرداخت مي شود از درخواست اضافه حقوق نترسيد.
  خصوصيات يک زن موفق شاغل
  بين کار و خانواده تعادل ايجاد کنيد ‎
  اعتماد به نفس داشته باشيد
  براي موفقيت بايد به خودتان و توانايي هاي تان اعتماد کامل داشته باشيد. مردم همان ديدي را به شما دارند که خودتان داريد. اگر اعتماد به نفس داشته باشيد مردم هم شما را فرد با اعتماد به نفسي مي بينند.
  اعتماد به نفس تان را با زبان بدن نشان دهيد. مثلا صاف بايستيد، سرتان را بالا بگيريد، به ديگران محکم دست بدهيد و لبخند بزنيد. مهم تر از همه هنگام صحبت تماس چشمي برقرار کنيد.
  اگر روز خوبي نداشتيد و يا حس خوبي به خودتان نداريد از جملات تاکيدي مثبت استفاده کنيد. جلوي آينه بايستيد و بگوييد من در کارم عالي هستم. من موفق مي شوم و پيشرفت ميکنم.
  جسور باشيد
  يکي از باورها نسبت به زنان اين است که زن احساساتي و ضعيف است. براي مبارزه با اين باور بايد آن را تکذيب کرد. براي اين که به عنوان يک زن شاغل توانمند احترام کسب کنيد بايد جسور باشيد.
  مي توانيد جسارت تان را در سخنراني ها و کارهاي تان نشان دهيد. به تصميم هايي که مي گيريد باور داشته باشيد و از خودتان انتقاد نکنيد. وقتي واضح و با اعتماد به نفس حرف بزنيد و عمل کنيد ديگران هم هيچ شکي به تصميمات شما نخواهند داشت.
  در مقابل انتقادها منطقي رفتار کنيد. ابتدا کمي فکر کنيد و ببينيد آيا مي توانيد از اين انتقاد استفاده سازنده ببريد يا اين که بايد آن را ناديده بگيريد. هر کاري که مي کنيد نبايد اجازه دهيد انتقاد باعث شک به خودتان و توانايي هاي تان شود.
  علايق تان را پيدا کنيد و آن ها را دنبال کنيد
  براي پيشرفت بايد به کاري که مي کنيد علاقه داشته باشيد. وقتي انرژي و هيجان بيشتري داشته باشيد انگيزه بيشتري هم خواهيد داشت.
  مسير موفقيت طولاني است و پر از فراز و نشيب. وقتي به کارتان علاقه داشته باشيد در سختي هاي کار قوي هستيد.
  سازمان يافته باشيد
  موفقيت نتيجه برنامه ريزي درازمدت و فعاليت روزانه است. يک سازمان خوب به شما کمک مي کند زمان تان را کنترل کرده و همه کارها را براي رسيدن به هدف تکميل کنيد.
  روي چيزهاي مهم تمرکز کنيد و اهداف دازمدت را يادآوري کنيد.
  اولويت بندي کنيد. هر روز اهدافتان را بنويسيد و آن ها را اولويت بندي کنيد.
  چند کار را با هم انجام ندهيد. قبل از شروع يک کار جديد کار قبلي را تکميل کنيد و تمام تمرکزتان را روي کارتان جمع کنيد.
  ارتباط برقرار کنيد
  ارتباط برقرار کردن در کارتان بسيار مفيد و کاربردي است. با حرفه اي هاي ديگر ارتباط مفيد داشته باشيد. اين کار به شما کمک مي کند فرصت هاي شغلي را کشف کنيد و پيشرفت هاي جديد در زمينه شغل تان ياد بگيريد و راه حل مشکلات کاري تان را پيدا کنيد.
  خلاق باشيد
  از يک کارمند اين انتظار مي رود که تفکر خلاقانه داشته باشد و در مقابل موانع و مشکلات به راه حل هاي خلاقانه برسد. زماني که در محل کار با مشکل مواجه شديد کاغذ برداريد به راه حل هاي ممکن فکر کنيد و هر چيزي که به ذهن تان مي رسد را بنويسيد. به ذهن تان اجازه دهيد آزادانه فکر کند.
  شجاع باشيد
  براي اين که در کارتان زن موفقي باشيد بايد از محدوده امن خود بيرون بياييد ريسک کنيد و از دنبال کردن اهداف تان نترسيد. هر موفقيتي اعتماد به نفس تان را بالاتر مي برد و تشويق تان مي کند به موفقيت هاي بيشتري برسيد. حتي اگر همه چيز آن طور که برنامه ريزي کرده بوديد پيش نرفت يادتان باشد که به آخر دنيا نرسيده ايد و مي توانيد دفعه بعد عملکرد بهتري داشته باشيد. قوي، بااعتماد به نفس و شجاع باشيد تا به تمام اهداف تان برسيد.
  منبع : bedunim.ir

برچسب ها

ارسال دیدگاه