دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

«خروپف» براي قلب زنان خطرناک است

 آرزو
 ۱۲ آذر ۱۳۹۷
 0 views
 بدون دیدگاه

 • «خروپف» براي قلب زنان خطرناک است

  خبرگزاري آريا – نتايج يک آزمايش نشان مي‌دهد که خروپف کردن و آپنه انسدادي مي‌تواند به نارسايي سريع عملکرد قلبي در زنان منجر شود.
  به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، خروپف کردن مي‌تواند با بالا رفتن سن خطرناک‌تر شود و احتمال ابتلا به بيماري قلبي را در فرد افزايش دهد. همچنين انواع مختلفي از آپنه خواب (وقفه تنفسي حين خواب) وجود دارد که رايج‌ترين آن آپنه انسدادي خواب است.
  آپنه انسدادي بر فرآيند تنفس هنگام خواب تاثير مي‌گذارد و باعث مي‌شود تنفس فرد براي لحظه‌اي قطع شده و مجدد از سر گرفته شود. حدود نيمي از افرادي که با صداي بلند خروپف مي‌کنند به آپنه انسدادي خواب مبتلا هستند.
  بر اثر عارضه آپنه انسدادي خواب ماهيچه‌هاي گلو که کمک مي‌کند مجراي هوا باز نگه داشته شود مانع از جريان پيدا کردن هوا مي‌شوند.
  طبق مطالعه‌اي که به تازگي در انگليس انجام گرفته خروپف و آپنه انسدادي به نارسايي سريع عملکرد قلبي در زنان نسبت به مردان منجر مي‌شود. در حال حاضر مشخص نيست که آيا آپنه خواب به شکل مستقيم موجب بيماري قلبي مي‌شود يا نه اما برخي از متخصصان معتقدند افراد مبتلا به آپنه خواب در معرض ابتلا به فشار خون بالا هستند.
  انجمن قلب آمريکا در همين رابطه اعلام کرده‌ است: در برخي از مبتلايان به آپنه خواب و فشار خون بالا که به دليل آپنه تحت درمان قرار دارند کاهش فشار خون نيز مشاهده مي‌شود. چنين يافته‌هايي مي‌تواند حاکي از ارتباط فشار خون و آپنه خواب باشد. علاوه بر اين، آپنه انسدادي خواب با چاقي مرتبط است که خود فاکتور خطرزايي در بروز بيماري قلبي به حساب مي‌آيد.
  در اين بررسي محققان به مطالعه روي ۴۸۷۷ نفر که اسکن قلبي انجام داده بودند، پرداختند. سپس اين افراد به سه گروه تقسيم شدند: افرادي که به آپنه خواب مبتلا هستند، افرادي که از خروپف کردن شکايت داشتند و افرادي که به هيچ يک از اين دو مشکل دچار نبودند.
  محققان در مقايسه افرادي که دچار خروپف بودند با گروه ديگر که به اختلالات خواب مبتلا نبودند به تفاوت چشمگيري در حجم بطن چپ زنان نسبت به مردان پي بردند. افزايش حجم بطن چپ به اين مفهوم است که قلب بايد براي رفع نيازهاي بدن سخت‌تر فعاليت کند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه