دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

خاصيت پتاسيم در تقويت استخوان ها

 آرزو
 ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
 0 views
 بدون دیدگاه

 • خاصيت پتاسيم در تقويت استخوان ها

  خبرگزاري آريا – مصرف کم پتاسيم مي تواند منجر به گرفتگي عضلات شکم، نفخ و حالت تهوع شود. از اينرو گنجاندن مواد خوراکي سرشار از پتاسيم در رژيم غذايي توصيه مي شود.
  به گزارش خبرگزاري آريا از مهر، پتاسيم يکي از مهم ترين مواد معدني مورد نياز بدن انسان است که به حفظ تندرستي بدن کمک مي کند. افرادي که تعادل را در رژيم غذايي شان حفظ مي کنند مي توانند به راحتي پتاسيم موردنيازشان را از مواد خوراکي تامين کنند.
  پتاسيم در مواد خوراکي نظير سالمون، شير پرچرب، مرکبات، چاي سياه، ليموشيرين، قهوه سياه، سبزيجات، غلات، آب نارگيل، عدس، موز و مغزيجات آجيلي نظير بادام يافت مي شود.
  محققان عنوان مي کنند کمبود پتاسيم مي تواند منجر به ضعف و خستگي، يبوست، تحريک پذيري، گرفتگي عضلات، گرفتگي عضلات شکمي، نفخ و فشارخون شود. در ادامه به فوايد مصرف پتاسيم اشاره مي شود.
  کمک به کنترل فشارخون: محققان به افراد مبتلا به فشارخون بالا، پيروي از رژيم غذايي DASH را توصيه مي کنند، چراکه اين رژيم غذايي سرشار از پتاسيم و مقادير کمتر سديم است.
  کمک به از بين بردن سلوليت: تجمع مايع يکي از فاکتورهاي اصلي بروز سلوليت است. از اينرو مصرف غذاهاي سرشار از پتاسيم مي تواند به کاهش ظهور سلوليت کمک کند.
  افزايش سلامت استخوان ها: پتاسيم با خنثي سازي انواع اسيدهاي موجود در بدن به حفظ کلسيم کمک کرده و مي تواند موجب قوي ترشدن استخوانها شود.
  فرآوري درست مواد غذايي: به منظور فرآوري و استفاده از کربوهيدرات هاي مصرفي، بدن شما به پتاسيم نياز دارد. همچنين براي ساخت پروتئين و عضلات هم بدن نياز به پتاسيم دارد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه