دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

حسادت هم مي تواند کاملا مفيد باشد

 آرزو
 ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
 6 views
 بدون دیدگاه

 • حسادت هم مي تواند کاملا مفيد باشد

  خبرگزاري آريا –
  شخص حسود,گرايش به حسادت ,احساس حسادت
  من هميشه شخص حسودي بوده ام.به عنوان يک کارآفرين فکر ميکنم گرايش به حسادت بطور ريشه اي در من وجود دارد.من هميشه ميخواهم که بهترين باشم و هميشه براي چيزهاي بيشتر تلاش ميکنم.
  مانند اکثر والدين،والدينم به من آموختند که حسادت يک احساس منفي است و من بايد بجاي اينکه روي چيزهايي که ندارم تمرکز کنم، براي چيزهايي که دارم سپاسگزار باشم.من در حالي بزرگ شدم که باور داشتم مهم است حسادت را کنار بگذارم و به آن بي توجه باشم.حالا کاملا به عکس آن معتقدم.
  حدود ۴ ماه قبل،کنفرانس مهمي در لندن برگزار ميشد که مي خواستم در آن حضور داشته باشم.مي دانستم که تعداد زيادي از افراد موفق در حرفه من قرار است در آنجا سخنراني کنند واين موضوع مي توانست يک تحول در زندگي من باشد.اما به دلايلي مردد بودم که ثبت نام کنم.
  بعد از چند ساعت که از کامپيوترم دور شدم،فهميدم که موضوع چيست:من حسادت مي کردم.من پيش شوهرم اعتراف کردم که مي ترسم که وقتي به آنجا مي رسم زيادي حسودي کنم،چون مي خواستم يکي از سخنرانان کنفرانس باشم نه فقط يکي از شنوندگان.
  من بعد از شنيدن اين حرفها از دهان خودم در حالي که ميدانستم چقدر به نظر مضحک مي آيد،با صداي بلند خنديدم.
  بعد ازآن تجربه،فهميدم که تمام احساسات به طريقي به ما کمک مي کنند.بنابراين با کنار گذاشتن آنها،من فرصت کشف اينکه از خود و زندگيم چه مي خواهم را از دست ميدهم.احساسات من از جمله حسادت مي تواند مثل يک قطب نما يا عينک ذره بيني عمل کند و وقتي به اهداف کاري و زندگي مربوط شود،حسادت مي تواند کاملا مفيد باشد.
  شخص حسود,گرايش به حسادت ,احساس حسادت
  در زير ۵ دليل براي اينکه حسادت چيز خوبي است آمده است:
  ۱- قدم بعديتان را نشان ميدهد.
  شما بايد بدانيد که دقيقا چه چيزي مي خواهيد تا به آن برسيد.درست است؟وقتي که در حال تلاش براي رسيدن به اهدافتان هستيد،آگاهي يک کليد است و من معتقدم که حسادت چيزي است که دقيقا مقياسي مناسب براي جايي است که مي خواهيد در زندگي در آن باشيد.اشاره مي کند به اينکه در کجا ممکن است عقب بمانيد و اينکه کدام يک از احساساتتان به هدف و قدمهاي زندگي شما توجه دارد.من تا زماني که آن حسادت دردناک را حس نکرده بودم کاملا از آرزويم براي سخنراني در همايش بي خبر بودم.
  ۲-به شما کمک ميکند که با بقيه ارتباط برقرار کنيد.
  وقتي کسي را مي بينيد که کاري که شما ميخواهيد انجام دهيد را انجام داده يا چيزي را که شما ميخواهيد دارد،بايد با او ارتباط برقرار کنيد.در مورد من،در کنفرانس من با چند نفر که در حرفه خودم واقعا تحسينشان ميکردم ارتباط برقرار کردم و آنها هنوز هم به طرق مختلف به من کمک ميکنند.(و چه کسي مي داند!شايد من يک روز حتي بتوانم با آنها همکاري کنم.)
  ۳- به کنجکاوي تبديل مي شود.
  وقتي که شما به کسي حسادت مي کنيد،آن را به کنجکاوي تبديل کنيد.اگر قادر نيستيد که از آنها بپرسيد که چطور به موفقيت هايشان دست يافته اند،حداقل در مورد راه و روششان کنجکاو شويد و درباره آنها جستجو وتحقيق کنيد.من تضمين ميکنم که با تحقيق درباره ماجراي يک نفر،شما افراد بيشتري را پيدا خواهيد کرد که به جايي که شما ميخواهيد برويد رسيده اند و ميتوانيد نکات مفيدي براي تحقق روياهايتان بدست بياوريد.
  ۴- چيزهاي ممکن را نشان ميدهد
  بسياري از مردم نميدانند که از زندگي چه مي خواهند،بنابراين از حسادت به نفع خودتان استفاده کنيد.هروقت که درباره افرادي که در حرفه من بهتر هستند حسادت ميکنم،سعي ميکنم به ياد بياورم که آنها به من کمک ميکنند که بفهمم در اين راه چه چيزهايي ممکن است،که درباره بيشتر آن چيزهاي ممکن تا بحال فکر نکرده بودم.
  ۵- به سپاسگزاري بيشتر منجر ميشود
  وقتي احساس حسادت مي کنيد،اين احساس را سرکوب نکنيد.به جاي آن به اطرافتان بعنوان يک آيينه نگاه کنيد و ببينيد که چه کاري را تا بحال انجام داده ايد و بخاطر آن سپاسگزار باشيد.اگر به کمک نياز داريد تا واقعيت را به روشني ببينيد،با يک دوست قابل اعتماد که ميتواند به شا درباره هر کاري که انجام داده ايد يادآوري کند و از شما در قدم هاي بعدي که ميخواهيد برداريد حمايت کند،تماس بگيريد.
  به ياد داشته باشيد،به هرچيزي که توجه و رسيدگي کنيد رشد و پيشرفت مي کند(حتي چمن هم با آب دادن سبزتر ميشود)بنابراين روي چيزي که در زندگيتان واقعا در جريان است تمرکز کنيد،به آن توجه کنيد و شاهد رشدش باشيد .
  منبع:آي بانو

برچسب ها

ارسال دیدگاه