دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

«جزیره ارواح گرسنه» اولین برنده «ایدفا» ۲۰۱۸

 کیمیا
 ۳۰ آبان ۱۳۹۷
 0 views
 بدون دیدگاه

 • «جزیره ارواح گرسنه» اولین برنده «ایدفا» ۲۰۱۸

  مستند «جزیره ارواح گرسنه»

  مستند «جزیره ارواح گرسنه» موفق به کسب جایزه حقوق بشر از سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام شد.

  به گزارش ایسنا، «گابریل بردی» با ساخت اولین مستند بلند خود با عنوان «جزیره ارواح گرسنه» جایزه حقوق بشر جشنواره مستند آمستردام (ایدفا) را طی مراسمی دریافت کرد.  

  داستان این مستند درباره یک درمانگر آسیب‌های روحی و روانی به نام «پولین» است که از  یک زندان محل نگهداری مهاجران غیرقانونی در یکی از جزایر استرالیا که به شدت نیز مورد محافظت قرار می‌گیرد، بازدید می‌کند و در آنها با بسیاری از زندانیان مواجه می‌شود که سال‌هاست در آن‌جا زندانی‌ هستند و هیچ چشم‌اندازی به آزادی در آینده نیز ندارند. 

  در این مستند «گابریل بردی» کارگردان فیلم؛ پدیده مهاجرت هزاران خرچنگ به این جزیره که در اقیانوس اطلس قرار دارد را با مهاجرت انسان‌ها مقایسه کرده است. 

  جایزه ۲۵ هزار دلاری حقوق بشر جشنواره مستند آمستردام که برای دومین سال اعطاء می‌شود، ویژه بهترین مستندی است که تصویرگر  موضوع حقوق بشر با بالاترین ظرافت سینمایی است. 

  سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام (ایدفا) از تاریخ ۱۴ تا ۲۵ نوامبر (۲۳ آبان تا ۴ آذر) در کشور هلند برگزار می‌شود و امسال مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی در بخش رقابتی آثار نیمه‌بلند و  مستند «حلب: سکوت جنگ» به کارگردانی امیر اصانلو نیز نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی مستند کوتاه،این رویداد هستند.

  انتهای پیام 

  برچسب‌ها:

  • جایزخد حقوق بشر ایدفا
  • جشنواره مستند آمستردام (ایدفا)

برچسب ها

ارسال دیدگاه