دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

توليد گلوريپا (Gloripa) توسط داروسازي دکتر عبيدي براي اولين بار در ايران، تحولي عظيم در درمان ديابت در کشور

 آرزو
 ۱۵ آبان ۱۳۹۷
 6 views
 بدون دیدگاه

 • توليد گلوريپا (Gloripa) توسط داروسازي دکتر عبيدي براي اولين بار در ايران، تحولي عظيم در درمان ديابت در کشور

  خبرگزاري آريا –
  داروي امپاگليفلوزين,امپاگليفلوزين,داروهاي ضد ديابت
  داروسازي دکتر عبيدي که در عرضه داروهاي نوين قلبي و ديابت در کشور پيشرو است به تازگي داروي جديد امپاگليفلوزين را با نام تجاري گلوريپا (Gloripa) براي اولين بار در ايران توليد کرده است.
  امپاگليفلوزين متعلق به دسته دارويي جديدSGLT2(Sodium Glucose co-Transporter 2) بوده و مکانيسم اثر آن کاملا متفاوت از داروهاي ضد ديابت موجود در بازار ايران مي باشد.
  امپاگليفلوزين اولين و تنها داروي خوراکي ضد ديابت است که مرگ و مير ناشي از عوارض قلبي عروقي در افراد مبتلا به ديابت را به طور چشمگيري کاهش مي دهد. افراد مبتلا به ديابت ۲ تا ۴ برابر سايرين دچار انواع بيماري هاي قلبي عروقي مي شوند و با وجود داروهاي متنوع ضد ديابت در بازارهاي جهاني، بيماري هاي قلبي عروقي همچنان عامل بيش از نيمي از موارد مرگ و مير در اين افراد است.
  به گفته سيد امير رضويان مديرعامل داروسازي دکتر عبيدي، گلوريپا در مرداد ماه ۱۳۹۷ با حضور وزير محترم بهداشت قاضي زاده هاشمي رونمايي شد و هم اکنون در داروخانه هاي سراسر کشور در دسترس است. داروسازي دکتر عبيدي اين دارو را تنها پس از مدت کوتاهي از عرضه امپاگليفلوزين در اروپا و امريکا در ايران توليد و عرضه کرده و اميدوار است اين دارو نيز بتواند موفقيت ساير محصولات اين شرکت را در جلب اعتماد پزشکان و بيماران نسبت به کيفيت محصولات داروسازي دکتر عبيدي تکرار کند.
  عادل جاهد فوق تخصص بيماري هاي غدد درون ريز و متابوليسم مي گويد ديابت تنها به اختلال در ترشح انسولين محدود نمي شود بلکه احتمال اختلال در ساير اعضاي بدن نيز در اين بيماري مطرح است مانند اختلال در بازجذب گلوکز از طريق کليه ها و مجاري ادراري که منجر به افزايش قند خون بيمار مي شود. امپاگليفلوزين با دفع گلوکز از طريق ادرار به کنترل قند خون بيمار کمک مي کند.
  داروي امپاگليفلوزين,امپاگليفلوزين,داروهاي ضد ديابت
  به گفته “بابک شريف کاشاني فوق تخصص نارسايي قلب و رييس منتخب انجمن جهاني نارسايي قلب”، تمايز اصلي اين دارو از ساير درمان هاي خوراکي ديابت اين است که ميزان مرگ و مير افرادي که به طور همزمان به ديابت و مشکلات قلبي عروقي مبتلا هستند را تا ۳۸ درصد کاهش مي دهد و نيز باعث کاهش ۳۵ درصدي ميزان بستري شدن ناشي از نارسايي قلبي در مبتلايان به ديابت مي شود.
  عليرضا استقامتي فوق تخصص غدد درون ريز و متابوليسم و استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران مي گويد: امپاگليفلوزين همچنين نقش موثري در کاهش وزن، کاهش فشار خون و جلوگيري از پيشرفت بيماري کليوي ناشي از ديابت دارد. از آنجا که افراد مبتلا به ديابت اغلب دچار چاقي و يا اضافه وزن مي شوند که اين موضوع روند درمان را با چالش هايي روبرو مي کند، کاهش وزن از مزاياي مهم اين دارو به شمار مي رود.
  طبق اظهارات الهام عندليب مدير ارشد گروه مديکال عبيدي، مطالعات باليني اين دارو بر روي هزاران بيمار مبتلا به ديابت نوع ۲ در بيش از ۴۲ کشور دنيا انجام شده که نتايج آن نشان مي دهد طول عمر افراد مبتلا به ديابت که همزمان دچار بيماري هاي قلبي عروقي هستند به طور متوسط ۱ تا ۴ سال و نيم افزايش يافته است. همچنين به دليل مصرف داروهاي متعدد توسط بيماران مبتلا به ديابت، مصرف تنها يک قرص گلوريپا در روز منجر به سهولت مصرف و نتايج بهتر درماني مي گردد. افراد مبتلا به ديابت که تا کنون عوارض قلبي عروقي مانند فشار خون و چربي خون بالا و يا سابقه سکته قلبي داشته اند از اين پس مي توانند با پزشک خود در مورد مصرف داروي جديد گلوريپا مشورت کنند.
  ترکيب امپاگليفلوزين با متفورمين نيز با هدف سهولت استفاده در بيماراني که بايد هر دو دارو را دريافت کنند در يک قرص با نام تجاري سينوريپا (Synoripa) توسط داروسازي دکتر عبيدي توليد شده و به زودي در سراسر کشور توزيع خواهد شد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه