دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

تلفن‌ همراه آلوده‌تر از صندلي توالت فرنگي!

 آرزو
 ۱۱ آذر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • تلفن‌ همراه آلوده‌تر از صندلي توالت فرنگي!

  خبرگزاري آريا – مطالعات جديد نشان مي‌دهد که يک گوشي تلفن همراه به طور ميانگين حدود هفت برابر آلوده‌تر از صندلي توالت فرنگي است.
  به گزارش خبرگزاري آريا از ايسنا، تلفن‌هاي همراهي که پوشش هاي چرمي دارند، بيشترين باکتري ها را در بر گرفته اما حتي تلفن هايي با پوشش هاي تميز و خشک پلاستيکي بيش از شش برابر بيشتر از نشيمنگاه‌هاي توالت ها ميکروب دارند.
  با اين وجود بررسي صورت گرفته در يک اداره نشان داد دو پنجم از کارکنان اين اداره تلفن هاي همراه خود را با خود به توالت هاي اداره مي‌برند.
  يک شرکت تحقيقاتي در زمينه بهداشت، با کمک وسيله اي که ميکروب هاي زنده را روي سطوح به صورت نقاطي روشن نشان مي دهد، سطوح تلفن هاي همراه هوشمند را با سطوح صندلي هاي توالت هاي فرنگي مقايسه کرده است.
  صندلي توالت اسکن شده به اين روش ۲۲۰ نقطه روشن را که باکتري هاي زنده در آن کمين کرده بودند، نشان داد در حالي که تلفن هاي همراه اسکن شده به طور ميانگين ۱۴۷۹ نقطه روشن را نشان دادند.
  يک استاد باکتري شناسي دانشگاه آبردين اسکاتلند در اين ارتباط مي گويد: نورو ويروس ها روي تلفن هاي همراه در اين وقت از سال وجود دارند اما ميکروب هاي موجود روي تلفن هاي هوشمند احتمالا باکتري هاي خود افراد بوده و از همين رو احتمال انتقال بيماري پايين است. با اين حال رد و بدل کردن تلفن هاي همراه بين افراد مي تواند باعث انتقال بيماري باشد.
  در سال ۲۰۱۱ ميلادي نيز محققان دانشکده طب گرمسيري و بهداشت لندن دريافتند که از هر شش دستگاه تلفن همراه يک تلفن آلوده به مواد مدفوعي از جمله باکتري هاي «اي.کولاي» هستند که مي تواند منجر به مسموميت غذايي و باکتري هاي معده شود.
  سال پيش از آن نيز يک سازمان نظارتي مصرف کنندگان ۳۰ دستگاه تلفن همراه را بررسي کرده و به اين نتيجه رسيده بود که باکتري هاي روي تلفن هاي همراه بيش از ميزان نرمال بوده و قابليت اين را دارند که ناراحتي هاي جدي معده در استفاده کنندگان خود ايجاد کنند.
  آخرين تحقيق صورت گرفته نيز با بررسي ۵۰ تلفن همراه نشان داد يک تلفن‌ همراه با پوشش چرمي که به عنوان کيف پول هم استفاده مي‌شده بيشترين ميزان باکتري هاي ثبت شده، حدود ۱۷ برابر باکتري‌هاي يک صندلي توالت را دارا است.
  ميانگين نقاط روشن تجمع باکتري ها در يک تلفن همراه با پوشش پلاستيکي ۱۴۵۴ نقطه بوده که تقريبا هفت برابر ميکروب هاي يک صندلي توالت است.
  کارشناسان بر اين باورند که تلفن هاي همراه از آن جايي که به توالت‌ها برده مي‌شوند و در معرض همان ميکروب هايي قرار مي گيرند که روي دسته ها و صندلي هاي توالت وجود دارند، تا اين اندازه آلوده مي‌شوند.
  بر اساس بررسي صورت گرفته توسط يک شرکت تحقيقاتي در زمينه بهداشت روي ۲۰۰۰ نفر ۴۰ درصد از افراد اقرار کرده‌اند که در محل کار تلفن هاي همراه خود را با خود به توالت مي‌برند اما تنها ۲۰ درصد از آنان تلفن هاي همراه خود را پس از خارج شدن از توالت ها تميز مي‌کنند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه