دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

تقويت سلامت با عسل ماده‌اي که معجزه مي‌کند!!

 آرزو
 ۳ آذر ۱۳۹۷
 2 views
 بدون دیدگاه

 • تقويت سلامت با عسل ماده‌اي که معجزه مي‌کند!!

  خبرگزاري آريا –
   تقويت سيستم ايمني بدن, عسل براي کاهش وزن
  عسل و ليمو هر دو از خواص ضد ويروسي سود مي برند
  آنچه عسل را به محصولي جذاب تبديل مي کند محتواي ترکيبات گياهي زيست‌فعال و آنتي اکسيدان هاي آن است. عسل هاي تيره‌تر به طور معمول مقدار بيشتري از اين ترکيبات را در خود جاي داده اند.
  از دوران باستان، عسل هم به عنوان يک ماده غذايي و هم يک دارو مورد استفاده قرار گرفته است. عسل حاوي ترکيبات مفيد بسياري است که فوايد سلامت مختلف را ارائه مي کنند.
  عسل مايعي غليظ و شيرين است که توسط زنبور عسل توليد مي شود. بو، رنگ و مزه عسل به نوع گل هايي که زنبور عسل از آنها تغذيه کرده است، بستگي دارد.
  از نظر غذايي، يک قاشق غذاخوري عسل (۲۱ گرم) حاوي ۶۴ کالري و ۱۷ گرم قند، از جمله فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکارز است. عسل تقريبا فاقد فيبر، چربي يا پروتئين است.
  همچنين، عسل حاوي مقدار کمي – کمتر از يک درصد از مقدار مصرف توصيه شده روزانه – از ويتامين ها و مواد معدني مختلف است، اما بايد مقدار زيادي از اين محصول را مصرف کنيد تا نيازهاي روزانه شما را پسخگو باشد.
  اما آنچه عسل را به محصولي جذاب تبديل مي کند محتواي ترکيبات گياهي زيست‌فعال و آنتي اکسيدان هاي آن است. عسل هاي تيره‌تر به طور معمول مقدار بيشتري از اين ترکيبات را در خود جاي داده اند. در ادامه با برخي از فوايد سلامت عسل بيشتر آشنا مي شويم.
  عسل براي سرماخوردگي
  عسل از خواص آنتي اکسيداني، ضد باکتري و ضد ميکروبي برخوردار است که به مبارزه با سرماخوردگي و علائم آن کمک مي کنند. عسل مي تواند به تسکين گلو درد کمک کند. همچنين، عسل سيستم ايمني بدن انسان را تقويت مي کند که به بهبودي سريع‌تر و کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگي در آينده کمک مي کند.
  عسل براي سمزدايي
  توانايي هاي شفابخش عسل دير زمانيست که شناخته شده اند. عسل نه تنها به بهبود زخم ها کمک مي کند، بلکه به پيشگيري از بيماري هاي مزمن نيز کمک مي کند. عسل حاوي خواصي است که به تسريع فرآيند سمزدايي و کارايي هرچه بيشتر آن کمک مي کنند. رژيم غذايي سمزدايي عسل، مواد مغذي و ويتامين هاي ضروري مانند ويتامين B6، تيامين، کلسيم، آهن، منيزيم، منگنز، و غيره را براي حصول اطمينان از جريان پايدار انرژي در اختيار بدن قرار مي دهد. ترکيب عسل با يک چاي گياهي و دارچين مي تواند به سمزدايي بدن کمک کند.
  عسل براي مشکلات سينوس
  رژيم غذايي ضعيف، مواجهه مداوم با مواد شيميايي سمي و افزايش سطوح استرس مي توانند خطر ابتلا به مشکلات سينوس را افزايش دهند. از اين رو، بهره‌مندي از يک سيستم ايمني قوي براي مقابله با اين شرايط و باکتري ها مي تواند به پيشگيري از عفونت هاي سينوس کمک کند. پيشگيري همواره بهتر از درمان است. مصرف روزانه عسل مي تواند از ابتلا به عفونت پيشگيري کند. ترکيب عسل با مواد ديگر مانند سرکه سيب و دارچين مي تواند خواص اين ماده غذايي را هرچه بيشتر افزايش دهد.
   تقويت سيستم ايمني بدن, عسل براي کاهش وزن
  ترکيب عسل و دارچين را مي توانيد براي تسکين درد دندان استفاده کنيد
  عسل براي کاهش وزن
  مصرف منظم عسل به همراه دارچين مي تواند به کاهش وزن حتي در افراد چاق کمک کند. ۳۰ دقيقه پيش از صبحانه با معده خالي و پيش از خواب، مصرف ترکيب عسل و دارچين در يک فنجان آب جوش را مد نظر قرار دهيد. مصرف منظم اين نوشيدني به پيشگيري از انباشت چربي در بدن کمک مي کند.
  عسل براي سرفه
  عسل و ليمو هر دو از خواص ضد ويروسي سود مي برند. افزون بر اين، ليمو حاوي ويتامين C است که يک آنتي اکسيدان قوي محسوب شده و مي تواند سيستم ايمني بدن انسان را تقويت کند. عسل بخش داخلي گلو را پوشش مي دهد و خارش و تحريک که مي تواند موجب سرفه شود را تسکين مي دهد. از اين رو، جاي شگفتي نيست که نوشيدني عسل-ليموي گرم درماني رايج براي سرفه و سرماخوردگي است. عسل مي تواند به کاهش تکرر و شدت سرفه کمک کند.
  عسل براي دندان درد
  ترکيب عسل و دارچين را مي توانيد براي تسکين درد دندان استفاده کنيد.
  نيم اينچ چوب دارچين را شکسته و آن را به پودر تبديل کنيد. همچنين، شما مي توانيد از پودر دارچين استفاده کنيد.
  مقداري از ترکيب عسل و دارچين را مستقيم روي دندان بريزيد. شما مي توانيد اين کار را با انگشت تميز، مقداري پنبه يا يک تکه گاز پانسمان انجام دهيد.
  اين کار را دو يا سه بار در روز انجام دهيد تا زماني که درد تسکين يابد.
   تقويت سيستم ايمني بدن, عسل براي کاهش وزن
  خواص عسل
  منبع:asriran.com

برچسب ها

ارسال دیدگاه