دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

تاثير ورزش در کاهش بيماري سرطان

 آرزو
 ۱۳ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • تاثير ورزش در کاهش بيماري سرطان

  خبرگزاري آريا – رييس هيات پزشکي ورزشي استان اصفهان مي‌گويد افرادي که به فعاليت هاي ورزشي مشغول هستند تا ۳۰ درصد خطر بروز و ابتلا به سرطان در آن‌ها کاهش مي‌يابد.
  به گزارش خبرگزاري آريا ، دکتر احمد باقري مقدم در گفتگو با ايسنا درباره نقش ورزش در کاهش بيماري سرطان افزود: ورزش در پيشگيري از بروز سرطان و همچنين رفع خستگي براي افرد تحت درمان هاي شيمي درماني يا راديوتراپي تاثيرگذار است. بيماران مبتلا به سرطان که اقدامات درماني در آنها به پايان رسيده و به بهبودي دست يافته‌اند از ورزش براي پيشگيري از بروز بيماري هايي نظير ديابت و بيماري هاي قلبي مي‌توانند بهره لازم را ببرند.
  وي گفت: براساس مطالعات و تحقيقات انجام شده بيماراني که شيمي درماني مي‌کنند و همزمان با آن به انجام فعاليت هاي ورزشي مي پردازند در مقايسه با افرادي که از ورزش دوري مي‌کنند کمتر دچار خستگي مي‌شوند. داشتن تنوع ورزشي در برنامه ورزشي افرادي که مبتلا به بيماري سرطان و تحت درمان هاي پزشکي هستند موجب ايجاد انگيزه و تشويق آنان جهت ادامه اين فعاليت هاي ورزشي مي شود.
  رييس هيات پزشکي ورزشي استان اصفهان خاطرنشان کرد: انجام فعاليت هاي ورزشي در بهبود کيفيت زندگي، کاهش افسردگي و انزواي فردي افراد مبتلا به سرطان که به بهبودي دست يافته‌اند بسيار موثر بوده و سبب مي‌شود تا فرد در وضعيت روحي مناسب و بهتري قرار بگيرد.
  وي ادامه داد: انجام فعاليت هاي ورزشي همچنين در افراد مبتلا به سرطان پروستات موجب خون رساني و جريان خون لازم مي شود، بنابراين به اين دسته از افراد توصيه مي شود که از ورزش دوري نکنند.
  باقري مقدم در پايان گفت: براي جلوگيري از پيشرفت بيماري سرطان بهتر است شدت و تکرار ورزش هاي قدرتي و انعطاف پذير در افراد مبتلا به سرطان زير نظر متخصصين کنترل شود.

برچسب ها

ارسال دیدگاه