دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

تاثير مثبت پياده روي تند بر زانوهاي افراد آرتروزي

 آرزو
 ۹ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • تاثير مثبت پياده روي تند بر زانوهاي افراد آرتروزي

  خبرگزاري آريا – مطالعه جديد نشان مي دهد افراد مبتلا به آرتروز زانو نبايد از پياد روي هراس داشته باشند و پياده روي تند مي تواند برايشان مفيد باشد.
  به گزارش خبرگزاري آريا از مهر، طبق برآورد محققان، اگر افراد سالخورده مبتلا به آرتروز زانو فقط ۵ دقيقه بيشتر در روز پياده روي تند داشته باشند، احتمال جراحي تعويض زانو در آنها تا ۱۶ درصد کاهش مي يابد.
  «هيرال مستر»، پژوهشگر ارشد از دانشگاه دلاور آمريکا، در اين باره مي گويد: «پياده روي سبک- شبيه به “قدم زدن”- ممکن است تاثير چنداني در اين زمينه نداشته باشد.»
  تيم تحقيق با بررسي بيش از ۱۸۰۰ فرد مسن مبتلا به آرتروز زانو به اين نتيجه رسيدند. به اين بيماران ابزار پورتابلي وصل شد که شدت پياده روي شان را حداقل به مدت ۴ روز پيگيري مي کرد.
  در طول پنج سال بعد، ۶ درصد از شرکت کنندگان جراحي کامل زانو را انجام دادند.
  محققان از داده هاي مربوط به عادات پياده روي افراد براي بررسي تاثيرات جايگزين کردن زمان غير پياده روي با زمان سپري شده براي پياده روي با شدت هاي مختلف استفاده کردند. يافته ها نشان دادند که کاهش فقط ۵ دقيقه از پياده روي متوسط تا بالا و انجام پياده روي تند به جاي آن با کاهش ۱۶ درصدي احتمال جراحي تعويض زانو مرتبط است.
  پياده روي با شدت متوسط تا بالا در قالب بيش از ۱۰۰ گام در دقيقه تعريف مي شود. اما پياده روي تند موجب افزايش ضربان قلب مي شود.
  به گفته محققان، بالغ بر ۱۳٫۵ درصد مردان و ۱۹ درصد زنان ۴۵ سال به بالا مبتلا به آرتروز زانو مي شوند که همين مسئله موجب بروز درد و ساير علائم مي شود.

برچسب ها

ارسال دیدگاه