دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

تاثير جالب اسپند بر سلامت قلب

 آرزو
 ۱۸ آذر ۱۳۹۷
 3 views
 بدون دیدگاه

 • تاثير جالب اسپند بر سلامت قلب

  خبرگزاري آريا – پدر طب اسلامي با ذکر اين‌که به‌دليل استفاده از داروها و مواد شيميايي عمده مردم به بيماري‌هاي جسمي مبتلا هستند، طب اسلامي را مترقي‌ترين طب جهان دانست و گفت: بهره‌گيري از طب اسلامي عوارض شيميايي داروها را مي‌کاهد.
  به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از ايسنا، آيت‌الله عباس تبريزيان در جمع اساتيد و دانشجويان دانشگاه فرهنگيان علامه طباطبايي خرم‎آباد، اظهارکرد: چيزي که امروز در جوامع بشري مطرح است اين است که علم از اروپاست اين در حالي‌است که علم واقعي علم انبيا ائمه و الهي است.
  وي با اشاره به اين‌که علوم اهل‌ بيت(ع) در حوزه طب مورد تحقيق و بررسي قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: برداشت اين است که اهل‌بيت چيزي جز احکام ندارد در حالي‌که طب اسلامي مترقي‌ترين طب جهان است که توانسته توجه دانشمندان جهان را به خود جلب کند.
  تبريزيان با ذکر اين مطلب که بيشتر طب اسلامي به‌صورت خام در روايات وجود دارد، تصريح کرد: اسلام بالاترين فيزيک جهان را داريم، کتاب زيست جانوري اسلامي، ستاره‌شناسي اسلامي و شيمي اسلامي را داريم که اگر مورد تحقيق قرار گيرد تمام معادلات جهان را زير و رو مي‌کند.
  پدر طب اسلامي با ذکر اين مطلب که به استناد قرآن، خداوند هفت آسمان خلق کرد و هفت زمين هم‌مانند هفت آسمان وجود دارد، تصريح کرد: در کتاب کافي آمده است که اين زميني که بر آن زندگي مي‌کنيم نسبت به زمين‌هاي زير آن مثل انگشتر در دست است.
  وي سرعت نور را ملاک محاسبات فيزيک دانست و با ذکر اين مطلب که در علوم اسلامي چيزهايي داريم که سرعت آن از نور بيشتر است، تصريح کرد: در داستان حضرت سليمان با بلقيس، هدهد ادعا مي‌کند با يک چشم به هم زدن ملکه سبا را مي‌آورد که اين امر نشانه فيزيک اسلامي است.
  تبريزيان با اشاره به اين‌که عمده طبيبان جهان در زمان حضرت عيسي بودند اما در عين پيشرفت بيماري زياد بود، افزود: در روايت داريم که حضرت عيسي(ع) در يک مقطع ۵۰ هزار نفر را با اعجاز درمان مي‌کرد.
  پدر طب اسلامي با ذکر اين مطلب که پيامبر اکرم(ص) در مرحله اول طبيب و در مرحله دوم مبلّغ بود و در عصر انقلاب صنعتي گياهان را به دارو شيميايي تبديل کردند، تصريح کرد: امروز از هر سه نفر يکي مبتلا به مشکلات جسمي است، کمااين‌که ۴۰ درصد جمعيت جهان ناتواني جنسي دارد و اين نتيجه طب شيميايي است.
  وي با اشاره به اين‌که ۴۰۰ سال طب شيميايي حاکم است اما مردم اروپا امروز بيماري‌هاي خود را با گياهان دارويي درمان مي‌کنند، تصريح کرد: مرغ بايد طبق قانون بعد از هشت ماه به يک کيلو تبديل شود اما امروز شاهديم که بعد از پنجاه روز سه کيلو مي‌شود.
  تبريزيان با اشاره به اين‌که شيمي جهان مديون امام صادق(ع) است، خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) جابربن حيان را تربيت کرد که مؤلف کتاب الکيميا است و کيميا است.
  تبديل فلزات به طلا را گويند اين در حالي‌است که از کتاب الکيما فقط يک صفحه از آن کتاب باقي‌مانده که در آن روش تبديل اسيد سولفوريک است که مبناي شيمي است بيان شده است.
  پدر طب اسلامي معده را بيشتر بيماري‌ها دانست و با ذکر اين مطلب که قانون الهي اين است که روزي انسان در روز دو وعده غذا بخوريم يکي صبح و يکي شب، تصريح کرد: ناهار اضافه است؛ لذا اگر اين قانون الهي رعايت شود کسي مبتلا به بيماري قلبي و عروقي نمي‌شود.
  وي حجامت را بهترين درمان بيماري‌هاي قلبي عروقي حجامت دانست و گفت: حجامت در صورتي شفاست که به موقع و با شرايط اسلامي باشد.
  تبريزيان با ذکر اين‌که خوردن يک قاشق اسپند در اول صبح رگ‌هاي بسته شده قلبي عروقي را باز مي‌کند، تصريح کرد: بهترين تقويت کننده قلب ميوه به و پختن گوشت گوسفند با شير است اين در حالي است که استفاده از اين دستور طب اسلامي ما را از گذاشتن باطري قلب بي‌نياز مي‌کند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه