دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

تاثير تغذيه سالم بر کاهش علائم آسم

 آرزو
 ۱۲ آذر ۱۳۹۷
 3 views
 بدون دیدگاه

 • تاثير تغذيه سالم بر کاهش علائم آسم

  خبرگزاري آريا – به گفته محققان، مصرف روزانه رژيم غذايي سالم همراه با ورزش مناسب مي تواند علائم آسم را کاهش داده و به کيفيت زندگي فرد بيمار کمک کند.
  به گزارش خبرگزاري آريا از مهر، آسم يک بيماري شايع و بلندمدت است که بر يک نفر از هر ۱۰ نفر در دنياي غرب تأثير مي گذارد.
  اکثر بيماران براي کنترل علائمي مانند خس خس سينه، درد قفسه سينه و تنگي نفس روزانه دارو مصرف مي کنند و بسياري به خاطر ترس از تشديد علائم، از ورزش کردن مي هراسند.
  لوئيس ليندردونتسن، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه بيسپربجرگ دانمارک در اين باره مي گويد: «شواهد روزافزون نشان مي دهد که بيماران مبتلا به آسم که چاق هستند مي توانند از رژيم غذايي بهتر و ورزش بيشتر بهره ببرند.»
  در اين مطالعه، تيم محققان گروهي متشکل از ۱۴۹ بيمار را مورد بررسي قرار دادند.
  اين افراد به طور تصادفي به چهار گروه تقسيم شدند: گروه پيروي کننده از رژيم غذايي سرشار از پروتئين و داراي شاخص گلوکزي پايين؛ گروهي که سه بار در هفته در کلاس ورزش شرکت مي کردند و فعاليت هاي شديدي را انجام مي دادند؛ گروه سوم هم در کلاس هاي ورزشي شرکت کرده و هم از رژيم غذايي پيروي مي کردند و گره کنترل که هيچ يک از اين کارها را انجام نمي دادند.
  نتايج نشان داد تلفيق رژيم غذايي و ورزش موجب بهبودکنترل علائم بيماري و کيفيت زندگي بيماران و همچنين بهبود ميزان تناسب اندام شان شد.
  به طورميانگين، افرادي که در کلاس ورزشي شرکت کرده بودند و از رژيم غذايي مربوطه پيروي کرده بودند در مقايسه با گروه کنترل، علائم آسم شان ۵۰ درصد بهتر شده بود.
  از اينرو محققان تاکيد مي کنند افراد مبتلا به آسم بايد ترغيب به داشتن تغذيه سالم و حضور در فعاليت هاي فيزيکي شوند.

برچسب ها

ارسال دیدگاه