دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

تاثير بيماري هاي ريوي بر افزايش ابتلا به آلزايمر

 آرزو
 ۹ آذر ۱۳۹۷
 0 views
 بدون دیدگاه

 • تاثير بيماري هاي ريوي بر افزايش ابتلا به آلزايمر

  خبرگزاري آريا – نتايج يک بررسي جديد نشان مي‌دهد، بيماري‌هاي ريوي ريسک بروز آلزايمر را در افراد به ميزان قابل توجهي افزايش مي‌دهند.
  به گزارش خبرگزاري آريا از فارس، نتايج يک بررسي جديد که توسط محققان آمريکايي صورت گرفته نشان مي‌دهد، بيماري‌هاي ريوي ريسک بروز آلزايمر را در افراد به ميزان قابل توجهي افزايش مي‌دهند.
  براساس يک مطالعه اخير، بيماري ريه در عصر کنوني مي‌تواند عامل خطر ابتلا به زوال عقل و يا اختلال شناختي در سال‌هاي بعدي زندگي باشد.
  يافته‌هاي اين پژوهش که در مجله آمريکايي پزشکي تنفسي و مراقبت‌هاي ويژه منتشر شده بيانگر آن است، با افزايش مصرف دخانيات و افراد مبتلا به بيماري‌هاي ريوي بايد منتظر آمار شگفت‌آوري از مبتلايان به آلزايمر در دهه‌هاي بعدي باشيم.
  «Pamela L Lutsey»، نويسنده اصلي و محقق ارشد اين مطالعه از دانشکده بهداشت عمومي دانشگاه مينه‌سوتا و گروهي از محققان گزارش مي‌دهند که بيماري‌هاي انسدادي ريه ريسک بروز آلزايمر را تا ۵۸ درصد افزايش مي‌دهند.
  به گفته نويسندگان اين پژوهش، بيماري‌هاي ريوي موجب کاهش سطح اکسيژن خون مي‌شود که به نوبه خود باعث التهاب، استرس و آسيب به عروق خوني مغزي مي‌شود.
  در نتيجه اين آسيب زمينه براي بروز بيماري آلزايمر فراهم مي‌شود.
  به گفته کارشناسان بهداشتي، پيشرفت آلزايمر ناشي از التهاب حاصل از افزايش سلول‌هاي ايمني موسوم به «ميکروگليا» در مغز است و در صورت جلوگيري از اين التهاب، پيشرفت بيماري متوقف مي‌شود.
  نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد، توقف توليد سلول‌هاي ايمني جديد در مغز مي‌تواند اختلال حافظه را که در بيماري آلزايمر مشاهده مي‌شود، کاهش دهد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه