دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

بهترين خوراکي‌ ها براي آرامش مغز

 آرزو
 ۲۱ دی ۱۳۹۷
 4 views
 بدون دیدگاه

 • بهترين خوراکي‌ ها براي آرامش مغز

  خبرگزاري آريا – در اين مطلب به ۵ خوراکي‌ براي آرامش مغز اشاره شده است.
  به گزارش خبرگزاري آريا از مشرق نيوز، ذهن و مغز انسان بيشترين فعاليت را در طول روز دارد و بيشتر از باقي اعضاي بدن خسته مي‌شود.
  به همين دليل نياز دارد تا در مواقعي استراحت کند و دوره بازيابي را آسوده طي کند. يکي از راه‌هاي رسيدن به آرامش مغزي استراحت کردن است که کمک مي‌کند تا ذهن شما بتواند خستگي‌ها را دفع و انرژي جديد بگيرد.
  راه ديگري که مي‌توانيد در کنار استراحت از آن استفاده کنيد خوردن خوراکي‌هايي است که آرامش بخش مغز شما هستند.
  شکلات
  يکي از بهترين خوراکي‌هاي انرژي زا براي بدن و همچنين بهترين آرامش بخش ذهن شکلات است. با توجه به ترکيباتي که از کافئين دارد مي‌تواند باعث آرامش دروني شما شده و استرس‌هاي ناشي از کار‌هاي روزانه را از بدن شما خارج مي‌کند. بهترين شکلات‌ها انواع تلخ آن هستند.
  آجيل
  سالم‌ترين تنقلات را مي‌توانيم آجيل بدانيم چرا که از مواد طبيعي تشکيل شده اند و همچنين انرژي و ويتامين‌هاي خوبي را وارد بدن شما مي‌کند.
  آجيل‌هاي خام مي‌تواند اضطراب و استرس را از شما دور کرده و همچنين خستگي‌هاي مغز را نيز به راحتي از آن خارج مي‌کند.
  اسفناج
  سبزي‌هاي زيادي هستند که مي‌توانند به شما در داشتن بدني سالم کمک کنند. از ميان آن‌ها مي‌توانيم به اسفناج اشاره کنيم که بيشتر در فصل زمستان کشت مي‌شود.
  اين سبزي سرشار از منيزيم است و از خستگي مغز جلوگيري مي‌کند. همچنين ويتامين‌هاي A. و C. که در اين سبزي يافت مي‌شود از جمله بهترين مواد براي سلامت بدن هستند.
  چاي سبز
  چاي به طور کلي براي آرامش بدن و همچنين دفع خستگي‌ها بسيار مفيد است. در ميان چاي‌هاي مختلف معروف‌ترين آن‌ها چاي سبز است که مي‌تواند به راحتي تمام خستگي‌هاي مغز شما را خارج کرده و ذهن شما را به ارامش برساند.
  نکته مهمي که در چاي سبز وجود دارد سرعت آن در اين کار است چرا که با اولين جرعه شما آرامش خاصي را دريافت مي‌کنيد.
  ماهي
  هميشه و در هر مقاله سلامتي نامي از ماهي بايد باشد چرا که سرشار از ويتامين‌ها و مواد معدني است.
  ماهي حاوي امگا ۳ است که بهترين ماده براي سلامت مغز به شمار مي‌رود و از طرفي وجود مواد معدني مانند سلنيوم در اين خوراکي مي‌تواند به راحتي خستگي‌هاي بدن شما را خارج کرده و آرامش خاصي را براي شما به ارمغان آورد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه