دوستی ها، عکس بازیگران، فال روزانه، اخبار جنجالی، آموزش مسائل زناشویی

براي پيشگيري از سرما خوردگي شلغم بخوريد

 آرزو
 ۱۲ آبان ۱۳۹۷
 1 views
 بدون دیدگاه

 • براي پيشگيري از سرما خوردگي شلغم بخوريد

  خبرگزاري آريا- کارشناس نظارت بر فرآورده هاي طبيعي، سنتي و مکمل معاونت غذا و داروي همدانگفت: براي پيشگيري از سرماخوردگي، افراد مي‌توانند چند بار در هفته شلغم ميل کنند.
  به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي همدان، دکتر نگار مهري با بيان اينکه شلغم از نظر طب سنتي ايران گرم و تر است، افزود: افراد بايد سعي کنند در فصل زمستان براي پيشگيري از سرماخوردگي و بيماري‌هاي تنفسي چند بار در هفته شلغم مصرف کنند. شلغم همچنين با خاصيت ميکروب زدايي خود بدن را پاکسازي کرده و مواد سمي را از بدن انسان خارج مي‌کند.
  وي خواص اين گياه دارويي را به شرح ذيل اعلام کرد:
  پيش‌گيري از سرطان با خوردن شلغم: شلغم حاوي مقدار زيادي از آنتي اکسيدان‌ها و مواد مغذي است که خطر ابتلا به سرطان را کاهش مي‌دهد.
  سلامت قلب و کاهش کلسترول: شلغم داراي خاصيت ضد التهابي است و از حملات قلبي و بيماري‌هاي قلبي پيش‌گيري مي‌کند.
  مصرف برگ شلغم و سلامت گوارش: شلغم داراي مقدار زيادي فيبر مي‌باشد که اين ميزان فيبر، به حفظ سلامت دستگاه گوارش بدن کمک مي‌کند
  سلامت استخوان‌ها با مصرف شلغم: شلغم يک منبع غني از کلسيم، پتاسيم و مواد معدني ضروري براي رشد استخوان‌هاست که به جلوگيري از بيماري‌هاي استخوان مانند پوکي استخوان کمک مي‌کند.
  شلغم داروي سرماخوردگي: از ديگر خواص شلغم مي توان به اين نکته اشاره کرده که اين گياه يک آنتي‌ بيوتيک طبيعي است و مقاومت بدن را در برابر بيماري‌هاي ويروسي و عفوني بالا مي‌برد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه